عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: براساس آخرین آمار موجود، مراجعه مبتلایان به ویروس کرونا به مراکز درمانی حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد در مقایسه با هفته گذشته کاهش یافته است.

کرونا در ایران

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر مسعود مردانی عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه وضعیت اپیدمی کرونا در حال فروکش است و ارتباطی به اجرای طرح جدید ندارد، گفت: اپیدمی در حال فروکش کرونا نتیجه همکاری خوب مردم مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح جدید برای کاهش و کنترل بیماری کرونا بسیار خوب به نظر می‌رسد، افزود: نتیجه بسیار خوب اجرای این طرح از حدود سه هفته دیگر مشخص خواهد شد و پیش‌بینی می‌کنم اجرای آن نتایج بسیار مثبتی به دنبال خواهد داشت.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پاسخ به این سوال که آیا تمدید تعطیلی همه دستگاه‌ها برای هفته سوم ضروری است یا نه توضیح داد:  تمدید تعطیلی هفته سوم بستگی به روند بیماری خواهد داشت که به نظرم شاهد کاهش این بیماری خواهیم بود.

ضدعفونی معابر و اماکن عمومی تاثیری در کنترل کرونا ندارد 

دکتر مردانی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا روند ضدعفونی معابر و اماکن عمومی کاهش یافته است، گفت: براساس اطلاعات سازمان بهداشت جهانی ضدعفونی و شست‌وشوی معابر و اماکن عمومی در کنترل و کاهش انتقال بیماری کرونا تاثیری ندارد.

وی با تاکید بر اینکه ضدعفونی و شست‌وشوی معابر و اماکن عمومی چیزی جز تلف کردن وقت و به هدر دادن سرمایه عمومی نیست، افزود: تاکنون هیچ دارویی برای پیشگیری از ویروس کرونا در دنیا ساخته نشده و هر دارویی که در این زمینه وجود دارد تقلبی است.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین در خصوص نحوه نگهداری بیماران مبتلا به کرونا در منزل توضیح داد: اگر فردی از اعضای خانواده مبتلا به بیماری کرونا شود بهترین اقدام رعایت فاصله اجتماعی و قطع رابطه دو هفتگی اعضای خانواده با بیمار است.

دکتر مردانی گفت: ضدعفونی و شست‌وشوی مکان‌های مورد استفاده فرد بیمار در منزل نیز از دیگر اقدامات مراقبتی برای کنترل و عدم سرایت دیگران است.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: تقویت سیستم ایمنی بدن با خوردن میوه، سبزیجات، آویشن و شربت زوفا و مایعات از دیگر اقدامات مناسب برای بهبود فرد بیمار به شمار می‌رود.
 

کد خبر 567416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار