نیروهای عملیاتی جمعیت هلال احمر استان قزوین با سرعت عمل فوق‌العاده جان ۲ کوهنورد را که در ارتفاعات طارم سفلی گمشده بودند، نجات دادند.

امداد و نجات

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: شامگاه گذشته سوم آذر گزارشی مبنی بر گم شدن ۲ نفر از شهروندان قزوین که از روستای یله گنبد از مسیر ارتفاعات به سمت لوشان حرکت کرده بودند از سوی آتش نشانی دریافت شد.

حکمت الله هاشمی افزود: بلافاصله تیم‌های عملیاتی واکنش سریع استان، پایگاه بین شهری کوهین و پایگاه کوگیر به صورت آماده باش در آمدند و پس از اعزام تیم کوهین، ۲ تیم پشتیبان واکنش سریع استان و طارم سفلی نیز با در نظر گرفتن مسیرهای احتمالی به منطقه اعزام شدند.

وی افزود: اپراتورهای مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان با یکی از افراد گمشده که وضعیت بهتری نسبت به دیگری داشت، ارتباط برقرار کردند و پس از ارائه راهنمایی و آموزش‌های لازم به فرد مفقود شده، به نقطه جغرافیایی دقیقی از محل حضور کوهنوردان دست یافتند.  

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان بیان کرد: تیم‌های عملیاتی اعزامی موفق شدند پس از سه ساعت انجام عملیات جستجو در کوهستان در ارتفاعات روستای زرین خانی بخش طارم سفلی به افراد حادثه دیده دست یابند.

هاشمی اضافه کرد: افراد حادثه دیده که در اثر سرمای شدید دچار افت فشار و مصدومیت شده بودند، پس از انتقال به محل امن در روستا و انجام اقدامات اولیه درمانی (سرم تراپی) به مرکز درمانی منتقل شدند.

کد خبر 567413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار