بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز دوشنبه ۳ آذر ماه در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و تداوم این شرایط تا ساعات پایانی امشب نیز دور از انتظار نخواهد بود.

برج ميلاد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، بنابر پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، صبح امروز دوشنبه ۳ آذر ماه با توجه به عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته همراه با آغاز تردد خودروها و افزایش غلظت ذرات معلق در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

طی روز نیز کاهش تندی باد شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم نخواهد کرد بنابر این در شامگاه امشب با افزایش ترافیک و در نتیجه تجمع ذرات معلق انتظار می‌رود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس باقی بماند، هرچند با افزایش تندی باد در ساعات پایانی تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

در نخستین ساعات فردا همراه با آغاز تردد خودروها پیش‌بینی می‌شود در برخی مناطق افزایش غلظت ذرات معلق باعث کاهش کیفیت هوا شود.

طی روز با عدم وزش باد مؤثر احتمال می‌رود بر غلظت آلاینده‌ها افزوده شود. همچنین در اواخر وقت فردا با افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از ترافیک شبانگاهی کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۸۴ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۰۷ است‌ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس است.

کد خبر 567224

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار