سعید محمد نام یکی از گزینه‌های احتمالی اصولگرایان برای تصدی کرسی ریاست‌جمهوری ایران در انتخابات ۱۴۰۰ است. اما او حالا به ‌واسطه آنچه از سوی رسانه‌های اصولگرا ارتباط با یک «مفسد اقتصادی» خوانده شده با انتقاداتی در نوع خود تند و تیز مواجه شده است.

سعيدمحمد

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از اعتماد، یک کانال تلگرامی، موسوم به «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» روز گذشته انتقاداتی را نسبت به امضای توافقنامه میان «قرارگاه خاتم‌الانبیا و گروه مالی گردشگری برای توسعه فولاد بناب آذربایجان شرقی» مطرح کرد.

انتقادهایی که هدف‌شان سعید محمد به عنوان فرمانده این قرارگاه بود. ماجرا از آنجا آغاز شد که حدود یک هفته پیش خبر امضای توافقنامه‌ای میان «محمد» و «مهدی جهانگیری»، برادر معاون اول رییس‌جمهوری که با سروصداهای فراوان از سوی اصولگرایان به عنوان «مفسد اقتصادی» معرفی شده بود، رسانه‌ای و اتفاقا بدون هیچ کم و کاست در رسانه‌های جریان اصلی این جناح سیاسی منتشر شد.

بر اساس این خبر، توافقنامه‌ای به ارزش ۲۰ هزار میلیارد تومان میان «محمد» و «جهانگیری» به امضا رسیده که روز گذشته کانال تلگرامی «سپاه پاسداران» در این باره نوشت: «آقایان تکلیف ما را روشن کنید؛ جهانگیری مفسد اقتصادی هست یا نیست؟ اگر مفسد است چرا چند سال پرونده متوقف است و آزادانه با خاتم توافقنامه می‌بندد؟ اگر مفسد نیست علنا اعلام کنید و بگویید ما اشتباه کردیم یک کارآفرین و تولیدکننده و فعال اقتصادی را چند ماه زندان کردیم و آبرویش را بردیم!»

این یادداشت ساعاتی بعد حذف شد اما این پیام هنوز در گروه‌ها دست به دست چرخانده می‌شود. به نظر می‌رسد طیفی از اصولگرایان برای فضاسازی به ‌منظور پیروزی کاندیدای مورد نظر خود در رقابت درون‌گروهی و پشت پرده اصولگرایان در حال تلاشند و سعید محمد به یکی از اهداف مدنظر آنان تبدیل شده است. هدفی که اگرچه حضور یا عدم حضورش در انتخابات را به صراحت تایید یا تکذیب نکرده ولی باتوجه به فعالیتش در یکی از نهادهای سپاه پاسداران، در صورت صحت خبر نهی منصوبان رهبری از حضور در انتخابات، بعید نیست در هفته‌های آتی مجبور به انتخاب میان پست خود یا انتخابات شود؛ هرچند که او مستقیما منصوب رهبری به شمار نمی‌رود.

کد خبر 566842

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 17
 • نظرات غیرقابل انتشار: 5
 • سیف الله ریحانیان IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  40 44
  بدترین گزینه های ریاست جمهوری نظامیان هستند
 • IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  33 24
  اصل بر برائت است و صرف بازداشت دلیل بر محکومیت نیست. این آقای سعید محمد هم از اون با عرضه های کشوره. پس موضوع تخریب ایشون ، چیز دیگه است
  • IR ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
   33 20
   به‌خاطر‌نظامیان‌هست‌که‌جنابعالی‌وامثال‌جنابعالی‌امروز‌نفس‌میکشید‌نمک‌به‌حرومی‌هم‌حدی‌داره
 • سهراب ولی پور IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  23 26
  بنفعشون نیست،یه بسیجی بیاد میدان،
 • علی IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  27 13
  طلاکه عیارش پاک است چه منتش به خاک است
 • محمد IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  33 7
  چقدر سخت میگیرید در فساد سیستماتیک اگر شخص باج دهد میشود کارآفرین واگر نه میشود مفسد اقتصادی . والسلام علیک
 • حمید IR ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  44 13
  سلام بعنوان کسی که 25 سال با دکتر محمد همکار مستقیم بودم عرض می کنم که ایشان فرد بسیار سالم و متعهدی است و هیچگونه فسادی ندارد ولی اینکه ایشان بخواهند در انتخابات شرکت کنند یا نه را نمی‌دانم.
 • Dvd AE ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  33 8
  خوب نیست اگرمدیری تویک حوزه ععاله و موفقه بیارمیش تو حوره دیگه وخرابش کنیم
  • IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
   38 5
   بغیر از حسن که توی همه حوزه ها موفق بوده
 • IR ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  21 11
  اگه پولتو در راه تولید و ساخت کارخونه به کار بندازی، بده ، ولی اگه باهاش دلالی کنی خوب. این طرز تفکر بسیاری از افرادی است که دوست ندارند کشور پیشرفت کنه!

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار