مصطفی کواکبیان اعلام کرد که اگر اصلاح‌طلبان مکانیسمی برای دستیابی به اجماع داشته باشند، حتما کاندیدای ریاست جمهوری می‌شود.

مصطفی کواکبیان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از برنا، مصطفی کواکبیان، دبیرکل حزب مردم‌سالاری و نماینده سابق تهران و نماینده اسبق سمنان در مجلس درباره انتخابات ۱۴۰۰ گفت: «ما الان چند مسئله در بحث اصلاح‌طلب‌ها داریم که یکی همین است که چه کار کنیم که به یک سازوکاری برای دستیابی به کاندیدایی که اتفاق‌نظر بیشتر روی ایشان وجود دارد، برسیم و یک بحث هم این است که ما معتقد هستیم دیگر بس است که کاندیدای قرضی و نیابتی و اجاره‌ای داشته باشیم. ما باید از دل اصلاح‌طلب‌ها یکی را که می‌تواند مورد اتفاق‌نظر واقع شود، به دست بیاوریم».

او درباره اینکه خودش نامزد انتخابات می‌شود یا نه، هم اظهار کرد: «ما در صحبت‌های خود گفتیم که اگر آن مکانیسم دستیابی به اجماع را قبول داشته باشیم، ما تابع آن مکانیسم هستیم. حالا خود بنده مثلا دفعه‌ پیش سال ۹۶ کاندیدا بودم؛ ولی چون هیچ مکانیسمی در کار نبود و البته تأیید صلاحیت هم که نشدیم؛ اما امروز من معتقدم که اگر آن مکانیسم باشد، من حتما کاندیدا می‌شوم؛ یعنی روی یک معیاری و روی یک چیزی و طبیعی است از دل آن مکانیسم کسی رأی نیاورد، باید تابع جمع باشد؛ ولی اگر آن مکانیسم نباشد، درحزب مردم‌سالاری ما یک تصمیم دیگری می‌گیریم».

کد خبر 566232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار