تعطیلی بانک‌ها و نبود عابربانک در روستای زنوغان مشکلات زیادی را برای اهالی این منطقه خراسان رضوی به وجود آورده است.

عابربانک

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، باتوجه به این‌که بانک‌ها یکی از بیشترین تلفات‌دهندگان بیماری کرونا هستند، در ۲۴ آبان‌ماه امسال، تعطیلی یک هفته‌ای بانک‌ها برای کمک به قطع زنجیره کرونا در خراسان جنوبی اعمال شد. این باعث شد تا تعطیلی بانک و نبود عابر بانک در روستای زنوغان شهرستان طبس در گیرودار کرونا به معضلی برای ساکنین این منطقه تبدیل شود.

 یکی از اهالی روستای زنوغان گفت: دستورات ستاد کرونا خراسان جنوبی با بسته شدن بانک‌ها و نبود عابربانک در این روستا معضلی شده است. باید برای یک تراکنش بانکی، ۱۰ کیلومتر تا اولین روستایی که دستگاه خودپرداز وجود دارد برویم. برای پرداخت الکترونیکی و یا استفاده از همراه بانک نیز باید ۸ کیلومتر به روستای بعدی برویم تا از نظر اینترنت مشکل نداشته باشیم.

یکی دیگر از اهالی در این روستا گفت: با توجه به اجاره مکان و هزینه اولیه‌ی ایجاد پست‌بانک در این روستا، کسی به سمت تصدی پست‌بانک نمی‌رود. قبلا در این روستا عابربانک و تصدی پست‌بانک وجود داشته است، به خاطر جدایی مخابرات از پست‌بانک، تصدی این پست‌بانک خالی شده و عابربانک به مرکز شهرستان انتقال داده شده است. با توجه به وجود قشر مسن در روستا، هزینه بالای تلفن‌های هوشمند و نبود عابربانک و تصدی بانکی، باعث شده تا مردم در گذران زندگی روزمره خود دچار مشکل شوند.

تراکنش پائین مساوی با جمع کردن خودپرداز!

خاک‌رند رئیس پست‌بانک شهرستان طبس گفت: شهریورماه سال ۹۸ متصدی باجه روستای زنوغان بخش دیهوک استعفا داد و طی ۷ ماه بعدی شارژ و رفع خرابی‌های دستگاه، توسط رئیس شعبه شهرستان طبس انجام شده است. در خصوص پست‌بانک، به بخشداری، شورا و دهیار دیهوک و روستای زنوغان نامه زده شده است، با توجه به تراکنش پایین و خرابی‌های متعدد دستگاه خودپرداز پست‌بانک روستای زنوغان با هزینه جابجایی ۶ میلیون تومان به مرکز شهرستان طبس منتقل شده است. به مردم روستای زنوغان قول داده‌ایم تا اولین خودپرداز که از وزارت ارتباطات به خراسان جنوبی اختصاص یابد به شهرستان طبس داده شود و با راه‌اندازی باجه پست بانک در روستا این دستگاه به محل قبلی خود برگردد.

رئیس پست بانک شهرستان طبس با بیان این‌که هنوز کد این باجه غیر فعال نشده است عنوان کرد: شخص مورد نظر برای تصدی این پست بانک معرفی شده و هرگاه مکان آن از طرف شورا و دهیار به پلیس پیشگیری معرفی و تایید شود، باجه پست بانک را در روستای زنوغان فعال خواهیم کرد. در صورتی که تا یک ماه آینده از سمت شورا و دهیار روستای زنوغان مکان تایید شده به ما معرفی نشود، کد باجه پست بانک زنوغان غیر فعال و کد پست‌بانک دهنو که در یک کیلومتری زنوغان است فعال خواهد شد.

کد خبر 565718

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار