بازار خودرو از روز گذشته، با افت دوباره نرخ ارز، پا به مسیر کاهشی گذاشته به طوری‌که قیمت برخی خودروها نسبت به اول هفته تا ۱۰میلیون تومان ارزان شده اما در این میان دلالان با جوسازی و بالا اعلام کردن قیمت‌ها در آگهی‌های فروش اینترنتی و کانال‌های مجازی، در برابر ریزش بازار مقاومت می‌کنند.

دنا - خودرو - ماشین

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اقتصاد آنلاین، بازار خودرو نیز همگام با کاهش نرخ ارز وارد مدار نزولی شده به طوری که قیمت برخی خودروها نسبت به اول هفته تا ۱۰میلیون تومان ارزان شده و در حالی که جو بازار ریزشی است اما همچنان دلالان بر خلاف مسیر بازار، با بالا اعلام کردن قیمت‌ها در برابر کاهش بیشتر مقاومت نشان می‌دهند.

به گفته نمایشگاه‌داران اتومبیل، طی سه روز گذشته حجم معاملات مربوط به خرید با افت شدیدی همراه شده و خریداران کنار کشیده‌اند اما در مقابل با شروع ریزش نرخ ارز، مجددا فروشندگان وارد بازار شدند؛ در همین راستا نگاهی به سایت‌های فروش اینترنتی هم نشان می‌دهد تعداد آگهی‌های فروش نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است.

به گفته فعالان بازار خودرو، طی روزهای گذشته قیمت خودرو متاثر از اخبار مربوط به انتخابات آمریکا با افزایش همراه شده بود اما پس از اعلام پیروزی حزب دموکرات‌ها دوباره خودرو در مسیر کاهشی قرار گرفت؛ بر این اساس پیش‌بینی می‌شود روند فعلی از ثبات بیشتری نسبت به ریزش قبلی برخوردار باشد.

  • قیمت روز خودروهای داخلی

امروز پراید۱۱۱ با قیمت ۱۲۱میلیون، پراید۱۳۱ حدود ۱۰۲میلیون و پراید۱۳۲ با قیمت ۱۰۵میلیون تومان آگهی شد؛ دارندگان تیبا معمولی و تیبا۲ قیمت این خودرو را تا ۱۲۳ و ۱۳۱میلیون تومان پایین آوردند و قیمت ساینا نیز به ۱۳۲میلیون، کوییک ۱۳۸میلیون و کوییک‌آر به ۱۵۳میلیون تومان رسید.

  • قیمت انواع پژو در بازار آزاد

بر اساس آگهی‌های سایت‌های فروش اینترنتی قیمت پژو۲۰۶ تیپ۲ در بازار به ۲۰۳میلیون، پژو۲۰۶ تیپ۵ به ۲۷۲میلیون، پژو۲۰۶ صندوقدار به ۲۵۱میلیون، پژو۲۰۷ دنده‌ای به ۳۰۵میلیون و مدل اتوماتیک این خودرو به ۴۳۴میلیون تومان رسید؛ همچنین قیمت پژو۴۰۵ جی‌ال‌ایکس حدود ۱۹۳میلیون و پژو پارس ساده ۲۰۳میلیون تومان اعلام شد.

قیمت سمند ال‌ایکس ۱۹۰میلیون و سمند سورن ۲۳۶میلیون تومان اعلام شد؛ قیمت روز رانا نیز ۲۰۳میلیون، دنا معمولی ۲۷۶میلیون، دنا پلاس دنده‌ای ساده ۳۳۲میلیون و دنا پلاس دنده‌ای توربو ۳۷۲میلیون تومان است.

کد خبر 565670

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار