معاون مرکز مدیریت راه‌های کشور اعلام کرد: بر اساس برآوردهای صورت‌گرفته حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تردد انواع وسائل نقلیه در محورهای مواصلاتی کشور انجام می‌شود که با توجه به بارش‌های پیش‌بینی‌شده احتمالا از میزان آن در تعطیلات پیش رو کاسته خواهد شد.

جاده بارانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مژگان جلیلیان معاون مرکز مدیریت راه‌های کشور اظهار کرد: در هفت ماه اول امسال ۳۵۵ میلیون تردد انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴/۱۹ درصد کاهش و نسبت به مدت مشابه ۲ سال گذشته ۳/۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: در تعطیلات آبان‌ماه امسال نیز (۱۲ تا ۱۶ آبان) به طور متوسط حدود ۱.۳ میلیون تردد بین استانی داشتیم که نسبت به میانگین ماهانه مهرماه حدود ۲۴ درصد کاهش و نسبت به میانگین تردد در آخر هفته‌های مهرماه ۲۷ درصد کاهش داشت که این میزان کاهش به دلیل محدودیت های اعمال‌شده در بازه زمانی مذکور بود.

جلیلیان با اشاره به اینکه با توجه به پیش‌بینی هواشناسی انتظار می‌رود بارش باران به ویژه در محورهای شمالی رخ دهد و اندکی از تقاضای سفر کاسته شود، گفت: پیش‌بینی می‌شود با توجه به عدم اعمال محدودیت‌ها و همچنین وجود محدودیت‌های داخل شهر تهران، تردد در بازه زمانی امروز ۲۱ تا ۲۳ آبان به حدود۱.۷ تا ۱.۸ میلیون تردد برسد و همچنین پیش‌بینی می‌شود اوج تردد در مسیر رفت برای روز چهارشنبه ۲۱ آبان از ساعت ۱۵ تا ۲۱ و پنج شنبه ۱۵-۱۸ و اوج برگشت برای بازه زمانی ۱۷ تا ۲۲ روز جمعه ۲۳ آبان باشد.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود استان‌های با بیشترین انباشت به ترتیب مازندران (۴۰ هزار وسیله نقلیه)، گیلان (۲۵ هزار وسیله نقلیه) و فارس (۱۰ هزار وسیله نقلیه) باشند. همچنین بیشترین خروجی از استان تهران و البرز با حدود ۱۲۰ تا ۱۶۰ هزار وسیله نقلیه با مقاصد استان‌های مازندران، گیلان، همدان و مرکزی در این ایام صورت گیرد.

  • وضعیت ترافیک محورهای شمالی

معاون مرکز مدیریت راه‌های کشور در ادامه درباره برآوردهای صورت‌گرفته از وضعیت ترافیکی محورهای شمالی کشور در این ایام گفت: پیش‌بینی می‌شود از روز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه محورهای تهران-کرج و کرج-قزوین از ساعت ۱۵ تا ۲۱ و پنج‌شنبه از ساعت ۱۵ تا ۱۸ در محدوده قبل از پل کلاک تا گلشهر ترافیک نیمه سنگین تا سنگین وجود داشته باشد. همچنین برای مسیر برگشت از گلشهر تا محدوده پل کلاک در روز جمعه ۲۳ آبان ماه از ساعت ۱۵ تا ۲۲ ترافیک نیمه سنگین خواهد بود.

جلیلیان افزود: در محور کرج- چالوس نیز با توجه به شرایط بارش روز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه از ساعت ۱۵ تا ۲۱ از محدوده شهرستانک تا چالوس تردد نیمه سنگین با سرعت حرکت پایین خودروها صورت خواهد گرفت. همچنین در محور آزادراه تهران-شمال برای امروز از ساعت ۱۵ تا ۲۱ ترافیک نیمه‌سنگین پیش‌بینی شده که این وضعیت ترافیکی هم اکنون در این محور  به وجود آمده است. برای مسیر برگشت نیز از روز جمعه ۲۳ آبان در ساعت ۱۶ تا ۲۲ ترافیک در محور  چالوس- کرج قبل از دوراهی ورودی آزادراه به سمت تهران ترافیک نیمه سنگین خواهد بود.

وی با بیان اینکه برای محور آزادراه قزوین-رشت به ویژه مقطع لوشان تا رودبار از ساعت ۱۵ تا ۲۰ امروز ۲۱ آبان ماه ترافیک نیمه سنگین خواهد بود. اظهار کرد: اگرچه ساعت اوج بازگشت محور آزادراه رشت - قزوین نیز روز جمعه ۲۳ آبان ماه ساعت ۱۵ تا ۲۰ خواهد بود و در محدوده لوشان تا رودبار با ترافیک نیمه سنگین پیش‌بینی می‌شود. همچنین برای محور فیروزکوه (رودهن- دماوند) برای روز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ ترافیک نیمه سنگین خواهد بود. همچنین وضعیت ترافیک برای محور فیروزکوه (دماوند-رودهن) روز جمعه ۲۳ آبان ماه از ساعت ۱۴ تا ۲۰ نیمه‌سنگین برآورد شده است.

این مسئول گفت: در محور هراز (رودهن-آمل) با توجه شرایط بارش باران در این محور، چهارشنبه ۲۱ آبان ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ به ویژه در مقطع پلور به گزنک ترافیک نیمه سنگین با سرعت حرکت پایین خواهد بود محور برگشت (آمل-رودهن) روز جمعه ۲۳ آبان ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۲ محدوده گزنک تا رودهن ترافیک نیمه‌سنگین خواهد بود.

کد خبر 564413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار