اشتباه کادر درمانی بیمارستانی در برازجان موجب بروز مشکلاتی برای یک مادر از جمله جداسازی رحم و جاماندن گاز در شکم وی شد.

نوزاد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، هرچند پزشکان همواره همه توان و دانش خود را به کار می‌گیرند تا بهترین خدمات را به بیماران ارائه کنند ولی گاهی اشتباهات و قصور پزشکان باعث بروز حوادث مرگباری می‌شود.

در روزهای اخیر یک خانم برای انجام زایمان در مسیر بیمارستانی در برازجان با مشکلاتی روبرو می‌شود و اکنون مادر و نوزاد در وضعیت مطلوبی نیستند.

پیگیری‌ها بیانگر قصور پزشکی در خدمات دهی به این خانم بوده است که منجر به جداسازی رحم و جاماندن گاز استریل در شکم مادر و همچنین وضعیت نامطلوب جسمی نوزاد شده است.

فرصتی که به مادر داده نشد

یک منبع آگاه با اشاره به حادثه پیش آمده در بیمارستان برازجان گفت: روز دوشنبه ۱۲ آبان یک زوج برای زایمان به این بیمارستان مراجعه کرده و پزشک شیفت مادر باردار را برای اقدامات اولیه و مراقبتی پذیرش می‌کند.

این منبع آگاه افزود: علی رغم اینکه مادر باردار ۴۸ ساعت فرصت داشته ولی پزشک معالج با انجام مراحل اولیه زایمان طبیعی از جمله تزریق آمپول فشار و … به همراه ماما به طی مراحل زایمان طبیعی مادر اقدام  می‌کند.

وی اضافه کرد: در این بین به علت پیش از موعد بودن زایمان و اهمال پزشک متخصص در انجام مراحل، رحم مادر دچار پارگی می‌شود و خونریزی داخلی رخ می‌دهد. پزشک دستور انتقال بیمار به اتاق عمل و انجام سزارین را می‌دهد که پس از پاره کردن شکم مجبور به تخلیه کامل رحم از بدن بیمار می‌شوند.

وی گفت: سپس شکم مادر را دوخته و به دلیل حجم بالای خون رفته از بیمار برای تحت مراقبت ویژه قراردادن بیمار، او را به بیمارستان گنجی منتقل می‌کنند.

جاماندن گاز استریل

این منبع آگاه افزود: پس از این انتقال پزشک متوجه جاگذاشتن یک عدد لانگ گاز در شکم مادر می‌شوند که پس از عکس برداری یقین حاصل می‌کنند ولی بنا به شرایط وخیم بیمار تاکنون اقدام به عمل جراحی مجدد و خروج لانگ گاز نکرده‌اند.

وی گفت: پس از تمامی این اتفاقات، پزشک متخصص به تغییر صورت گزارش پرونده بیمار اقدام و گزارش اولیه را امحا می‌کند که مسئولان بیمارستان با شک به این موضوع و تحقیق در این مورد، بقایای گزارش اولیه را از سطل زباله بیمارستان کشف و ضبط می‌کند.

اکنون مادر در شرایط عادی به سر می‌برد و کم کم باید آماده عمل مجدد برای خروج لانگ گاز شود ولی حال نوزاد وی وخیم گزارش شده است.

این دومین اتفاق در شش ماه گذشته در استان بوشهر است که دفعه قبل این سهل انگاری و اهمال باعث مرگ مادر و نوزاد در یکی از بیمارستان‌های بوشهر شده بود.

کد خبر 562681

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha