بیش از ۹۱.۶ میلیون نفر تا پایان روز شنبه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت کردند که حدود ۷۰ درصد آمار نهایی مشارکت در انتخابات سال ۲۰۱۶ است.

انتخابات آمريكا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از واشنگتن پست، ۴۳ درصد از رای‌دهنده‌های ثبت‌نام‌کرده در آمریکا در فاصله کمتر از سه روز تا روز انتخابات رای داده‌اند و در ۱۶ ایالت آمار رای‌دهنده‌ها از مرز ۵۰ درصد گذشته است. این آمار و ارقام در شرایطی به دست آمده که آمریکا رکورد تعداد مبتلایان و کشته‌های کرونا را در دست دارد و روز به روز بر شدت شیوع و فراگیری بیماری کووید-۱۹ در این کشور افزوده می‌شود.

چهار سال پیش ۱۳۶.۵ میلیون نفر در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند و رقم آرای زودهنگام و پیشدستان ۹۱.۶ میلیون نفری معادل ۶۷ درصد تعداد نهایی رای‌دهنده‌ها در انتخابات نوامبر ۲۰۱۶ است. در دو ایالت تگزاس و هاوایی، مجموع آرای زودهنگام و پستی از آمار نهایی شرکت‌کنندگان در انتخابات دور گذشته بیشتر شده و البته بسیاری از مردم برای پرهیز از گیر افتادن در شلوغی‌های روز سوم نوامبر و احتمال ابتلا به کرونا، ترجیح داده‌اند زودتر رای بدهند.

رای پستی که یک مخالف سرسخت به نام دانلد ترامپ دارد، شاید یکی از بحران‌های اصلی انتخابات این دوره باشد. رئیس جمهوری آمریکا معتقد است احتمال تقلب در آرای پستی بسیار زیاد است و از آنجا که دموکرات‌ها نزدیک به دو برابر بیش از جمهوریخواهان از شیوه پستی استقبال کرده‌اند، شمارش این تعداد رای می‌تواند اعلام نتیجه نهایی را به تاخیر بیندازد. در این حالت، اگر نتیجه به سود ترامپ نباشد او یک بهانه بزرگ برای نپذیرفتن شکست دارد و آن وقت پای دیوان عالی به میان می‌آید؛ نهادی که هواداران ترامپ در آن دست بالا را دارند.

کد خبر 561769

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۲۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
    13 8
    انشالله ترامپ می‌بره ،به امید پیروزی آقای ترامپ بزرگمرد

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار