یک زمین‌لرزه قوی در دریای اژه بعدازظهر روز جمعه ۹ آبان یونان و ترکیه را تکان داد.

ّIzmir

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از آسوشیتدپرس، این زمین‌لرزه شدید باعث فروریختن چند ساختمان در شهر ازمیر در غرب ترکیه شد اما هنوز اطلاعات درباره مجروحان احتمالی منتشر نشده است.

سازمان مدیریت حوادث و اضطرارهای ترکیه اعلام کرد این زمین‌لرزه در دریای اژه در عمق ۱۶.۵ کیلومتری زمین رخ داده و شدت آن ۶.۶ درجه ریشتر ثبت شده است. این سازمان گفت گروه‌های امداد و نجات به شهر ازمیر اعزام شده‌اند.

مرکز زلزله‌شناسی اروپا-مدیترانه شدت اولیه این زمین لرزه را ۶.۹ ریشتر و مرکز آن را در ۱۳ کیلومتری شمال شرق جزیره یونانی ساموس در دریای اژه اعلام کرد.

مرکز بررسی زمین‌شناختی ایالات متحده شدت زمین‌لرزه را ۷ درجه ریشتر اعلام کرد.

رسانه‌های ترکیه خرابه‌های یک ساختمان چندطبقه در مرکز ازمیر را نشان دادند که مردم در حال بالا رفتن از آن برای نجات افراد زیر آوار هستند. رسانه‌های ترکیه همچنین دست کم یک زن را نشان دادند که از زیر آوار ساختمان فروریخته بیرون کشیده می‌شود. فیلم‌هایی از بلند شدن دود در چند نقطه مرکز شهر ازمیر هم منتشر شده است.

شهردار ازمیر که سومین شهر بزرگ ترکیه با جمعیتی حدود ۴.۵ میلیون نفر است از فروریختن حدود ۲۰ ساختمان خبر داد.

رسانه‌های ترکیه گفتند این زمین‌لرزه در سراسر مناطق ساحلی دریای اژه و دریای مرمره از جمله در استانبول احساس شده است.

تکان‌های این زمین‌لرزه در سراسر جزایر شرقی یونان و حتی در آتن پایتخت این کشور احساس شد. رسانه‌های یونان اعلام کردن ساکنان جزیره ساموس و سایر جزایر یونانی در دریای اژه از خانه‌هایشان بیرون زده‌اند و مواردی از ریزش سنگ نیز گزارش شده‌اند. هنوز گزارشی از مجروحان احتمالی منتشر نشده است.

پس‌لرزه‌ها در ترکیه و یونان گزارش شده‌اند. این زمین‌لرزه در بلغارستان هم احساس شد.

کد خبر 561217

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار