شواهد نشان می دهد در بازار سکه آمادگی کاهش قیمت به کمترین حد در پاییز وجود دارد.

طلا و ارز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اقتصادنیوز، بازار سکه بر سر یک دوراهی قرار گرفته است؛ الگوی کاهشی خود را با قدرت بیشتری ادامه دهد یا اینکه با حمایت های معامله گران تلاش کند کانال ۱۳ میلیون تومانی را حفظ کند. دو موج بلند ریزشی سکه از تاریخ ۲۴ مهر نشان می دهد که بازار در صورت تبعیت از رفتار پیشین خود به زیر ۱۳ میلیون تومان خواهد رفت؛ کانالی که کف قیمت سکه از ابتدای پاییز بوده است.

سناریوی ضعیف تر این است که سکه به سوی سقف ۱۵ میلیون تومانی با قدرت حرکت کند که با توجه به شرایط بازار کمی دور از ذهن می رسد. ممکن است سکه جهش کوچکی به کانال ۱۴ میلیونی کند و بار دیگر با سرعت به همان کانال ۱۳ میلیون تومانی و حتی پایین تر بازگردد. ولی شکل گیری روند صعودی پیش از انتخابات آمریکا، نیاز به تغییر جو سیاسی و آرایش انتخاباتی در آمریکا دارد.

روند سکه از ۲۴ مهر سقوط های بلند و جهش های کوچکی بوده است که ادامه پیدا نکرده اند. با توجه به افت قیمت دلار و رفتن اونس طلا به زیر هزار و ۹۰۰ دلار غیرطبیعی نیست که امروز فلز گران بهای داخلی به کمترین قیمت خود در پاییز برسد.

با این حال، بازار در روزهای اخیر به راحتی هم به افت قیمت ها تن نداده است و هر بار سعی کرده است با مقداری از افزایش، رضایت بخشی از مالداران را جلب کند. این مساله به معنای آن است که افزایش محدود سکه هم نمی تواند رویداد غیرمنتظره ای باشد، هر چند که برای روزهای آینده، شانس کاهشی ها برای پایین بردن قیمت بیشتر به نظر می رسد.

کد خبر 560996

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار