رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی از ارسال نامه‌ای رسمی برای وزرای نفت و صنعت به منظور تشدید نظارت‌ها بر فعالیت صنایع آلاینده در روزهای آینده خبر داد.

آلودگي هوا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس به شرایط ویژه کشور با توجه به شیوع ویروس کرونا و همزمانی آن با آلودگی هوای کلانشهرها اشاره کرد و گفت: کارشناسان فراکسیون محیط زیست بیش از دو هفته است که به صورت تخصصی با کمک منابع خارجی و گردآوری نظر کارشناسان داخلی در خصوص نحوه مدیریت منابع آلاینده هوا در کلانشهرها مطالعه می‌کنند.

  • نیازمند تدابیر ویژه در ایام وارونگی هوا هستیم

وی اظهار داشت: بنابر بررسی‌های صورت گرفته و با توجه به یافته‌های بین‌المللی به این جمع‌بندی رسیدیم که امسال باید تدابیر ویژه‌ای در ایام وارونگی هوا در شهرهای صنعتی و کلانشهرها در نظر بگیریم.

  • نمی‌توانیم به مردم بگوییم با خودروی تک سرنشین بیرون نیایند

رئیس فراکسیون محیط زیست با بیان اینکه با توجه شیوع گسترده ویروس کرونا و نارسایی‌های موجود حمل و نقل عمومی نمی‌توانیم به مردم بگوییم با خودروی تک سرنشین بیرون نیایند، اظهار داشت: به همین دلیل باید تمرکز خود را بر کاهش فعالیت منابع ثابت آلاینده بگذاریم.

  • باید کنترل صنایع مازوت‌سوز تشدید شود

وی با اشاره به اینکه بسیاری از صنایع در پایتخت و دیگر کلانشهرها بخصوص اصفهان و اراک بر کاهش کیفیت هوا و انتشار ذرات معلق تأثیر دارند، گفت: می‌توان فعالیت این صنایع را کنترل کرد و بر استفاده از سوخت آنها نظارت جدی‌تری داشت تا به هیج عنوان مازوت نسوزانند.

  • ایجاد محدودیت برای فعالیت کارخانه سیمان تهران

رفیعی از ارسال نامه‌ای رسمی برای وزرای نفت و صنعت به منظور تشدید نظارت‌ها طی روزهای آینده خبر داد و بیان داشت: برای مثال می‌توان فعالیت کارخانه سیمان تهران را با توجه به اینکه ساخت و ساز خاصی را در این ایام شاهد نیستیم از ۱۵ آبان تا میانه‌های زمستان محدود کرد.

کد خبر 560774

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار