مهلت مراجعه سینماهای بدهکار به صندوق اعتباری هنر در حالی تمدید شده که قبلی‌ها هنوز وام خود را برای تسویه‌حساب با تهیه‌کننده‌ها از بانک‌ها نگرفته‌اند. در این بین سینماهای حوزه هنری با ۱۰ میلیارد و ۶۹۰ میلیون تومان در صدر بدهکاران هستند.

سینمای ایران

به گزارش همشهری آنلاین، روابط عمومی سازمان سینمایی با اعلام تمدید مهلت مراجعه سینماهای بدهکار به صندوق اعتباری هنر، فهرست به روز رسانی شده بدهی سینماهای کشور به دفاتر پخش از اکران ۹۸ به مبلغ ۲۹۳ میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال را نیز منتشر کرده است.

براساس این گزارش، پیرو لیست منتشر شده در ۱۳ شهریور ماه و اعلام مغایرت برخی دفاتر پخش، لیست اصلاح شده به همراه سه جدول شامل فهرست بدهی سینماهای کشور، فهرست بدهی سینماها به تفکیک دفتر پخش و فیلم و فهرست بدهی سینماهای حوزه هنری منتشر شد.

مهلت دریافت این تسهیلات که ازسوی سازمان سینمایی تامین شده است تا هفته آینده تمدید شده و آخرین فرصت مراجعه سینماداران بدهکار به صندوق اعتباری هنر برای دریافت وام ۴ درصدی طبق جداول جهت تسویه با فیلم‌ها خواهد بود.

در این گزارش سه جدول با جزئیات رقم بدهی‌ها منتشر شده که بدهی حوزه هنری قابل توجه است. دراین باره مصطفی کیایی - کارگردان فیلم مطرب - که پرفروش‌ترین فیلم سال قبل بود در گفت‌وگویی با ایسنا به بودجه مجزای حوزه هنری اشاره و اعتراض کرده بود  این مجموعه هنوز پول فروش فیلمش را پرداخت نکرده است. 

کد خبر 560606

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار