دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری گفت: ۲ نفر هنگام کندن قبر برای دفن متوفا در آرامستان ابن‌بابویه شهرری یک کوزه با محتوای ۲۶۰ سکه قدیمی از داخل قبر پیدا می‌کنند.

سکه قدیمی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، غلامرضا نوفرستی اظهار کرد: این افراد پس از دفن جنازه سکه‌ها را بین خود تقسیم می‌کنند و به هر کدامشان ۱۳۰ سکه می‌رسد.

وی بابیان اینکه از روی سنگ قبر و بنابر اظهارات یکی از این افراد زمان وقوع این اتفاق بیستم شهریور ماه سال جاری است، اظهار داشت: یکی از این ۲ نفر که ساکن شهرری در جنوب تهران هم هست پس از مدتی، دوشنبه پنجم آبان ضمن معرفی خود به کلانتری ۱۳۱ شهرری، سهمش  شامل ۱۳۰ سکه را به مسئول آرامستان ابن بابویه تحویل می‌دهد.

این مسئول با بیان اینکه تلاش برای برگرداندن ۱۳۰ سکه دیگر ادامه دارد، بیان کرد: با فرد دوم تماس تلفنی برقرار و از وی دعوت شده که هنوز نامبرده خودش را معرفی نکرده است و برای یافتن آدرس وی اقدام کرده‌ایم.

نوفرستی یادآور شد: ۱۳۰ سکه تحویلی به صورت پلمب شده در اختیار نیروی انتظامی است تا برای کارشناسی قدمت و ارزش آن تحویل میراث فرهنگی شود. اقدامات برای یافتن فرد دوم و برگرداندن ۱۳۰ سکه دیگر در حال اجراست.

ابن بابویه نخستین گورستان شهرری و دومین گورستان تهران است که بسیاری از مشاهیر ایران در آن دفن هستند. نام این گورستان برگرفته از نام محمد بن بابُویه معروف به شیخ صدوق، از فقها و دانشمندان شیعه است که آرامگاه او آنجا قرار دارد.

کد خبر 560422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 9
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • نیکنام SE ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
    20 1
    با نوشتن این خبر حالا امیدوارم سارقین آثار باستانی آرامستان ابن بابویه را زیر و رو نکنند.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار