ششمین فرزند سلطان برونئی که سال‌ها با یک بیماری سخت دست و پنجه نرم می‌کرد و پنج میلیارد دلار ثروت داشت، در ۳۸ سالگی از دنیا رفت.

مرگ فرزند سلطان برونئی

به گزارش همشهری آنلاین، شاهزاده عظیم به دادن مهمانی‌های آنچنانی با حضور چهره‌های سرشناس دنیا از جمله مایکل جکسن شهره بود و با ستاره‌هایی چون اسکارلت جوهانسن، پم اندرسن، میشا بارتن و جوآن کالینز عکس داشت. او روز شنبه پس از مبارزه‌ای طولانی با یک بیماری سخت که گفته می‌شود سرطان بود، جان سپرد.

حسن البولکیا، سلطان برونئی در مراسم نماز خواندن بر جنازه فرزند ششم خود شرکت و یک هفته عزای عمومی اعلام کرد. شاهزاده عظیم که برخی دارایی‌های شخصی‌اش را پنج میلیارد دلار برآورد کرده‌اند، چهارمین جانشین پدرش بود و البته بیش از آنکه فکر تاج و تخت باشد، به مهمانی‌های پرزرق و برق در گوشه و کنار دنیا می‌اندیشید.

با وجود اعلام عزای عمومی، مقام‌های حکومتی اجازه برگزار شدن مراسم ازدواج و جشن تولد را در این یک هفته داده‌اند و پرچم‌ها هم در سراسر برونئی نیم‌افراشته شده است. ضمن اینکه پوشیدن لباس سفید یا بستن بازوبند سفید به نشانه عزا و همدردی با خاندان پادشاهی اجباری نیست. رنگ لباس عزا در برونئی سفید است.

کد خبر 560360

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی