آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز دوشنبه ۳ آبان در یک جلسه حزبی گفت آلمان در آستانه دادن کنترل در مبارزه‌اش با کروناویروس و موقعیت را تهدیدکننده خوانده است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین مرکل در یک جلسه داخلی حزب متبوعش، حزب دموکرات مسیحی که جزئیات آن به رسانه‌ها نشت کرده است، هشدار داد که «ماه‌های بسیار بسیار مشکلی در پیش است» و گفت از لحاظ جلوگیری از انتشار ویروس «هر روز به حساب می‌آید.»

مرکل قرار است روز جمعه با رهبران ۱۶ کشور دیدار کند تا برای اعمال محدودیت‌های سخت‌تر نسبت به محدودیت‌های فعلی توافق به عمل آید.

صدراعظم آلمان قبلا در سخنان هفتگی‌اش از مردم خواسته بود «تماس‌هایشان را کاهش دهند»، چرا که این کار قانع‌کننده‌ترین برای مبارزه با انتشار ویروس است.

ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان که خودش به علت دچار شدن به کروناویروس در هفته پیش در قرنطینه است، در یک پیام ویدئویی از مردم خواست حرف‌های افرادی که وخامت وضعیت را کوچک جلوه می‌دهند، گوش نکنند و افزود در صورتی که شمار موارد کرونا کنترل نشود، نظام بهداشتی آلمان از پس موج بیماران بر نخواهد آمد.

از طرف دیگر، مقامات در برلین، پایتخت آلمان که چندین هفته است به عنوان یک کانون اصلی شیوع کرونا شناخته شده است، گفتند به علت کمبود امکانات از ردیابی افراد دارای عفونت و یافتن افراد در تماس با آنها باز مانده‌اند و به جای آن بر مسئولیت‌پذیری خود افراد دچار عفونت و ایزوله شدنشان در خانه‌ها تکیه دارند.

مقامات بهداشت می‌گویند به جای آن تمرکز خود را بر گروه‌های در معرض خطر مانند پرسنل پزشکی، بیماران در بیمارستان‌ها و آسایشگاه‌ها و نیز افراد بی‌خانمان متمرکز خواهند کرد.

موارد در برلین چندین روز است که بالای ۱۰۰ در ۱۰۰۰۰۰ بوده است که بیش از دو برابر شاخص بحرانی ۵۰ مورد عفونت به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر جمعیت است.

کد خبر 560346

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی