رئیس اداره سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مطلبی در مورد دریافت مالیات از مشمولان غایب بعد از ۲۸ سالگی مطرح شده است که نه تنها این مطلب صحت ندارد بلکه اصلا اولویت ستاد کل هم نیست.

سربازی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، شب گذشته ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در برنامه تلویزیونی تهران ۲۰ اذعان کرد که طرحی تحت عنوان اخذ مالیات از مشمولان غایب قرار است اجرایی شود.

وی در تشریح این طرح گفت: قرار است افرادی که از ۲۸ سال به بعد به سربازی نرفته‌اند برای انجام هرگونه فعالیتی که نیاز به کارت پایان خدمت داشته باشد به دلیل اینکه کارت پایان خدمت ندارند مبلغی تحت عنوان مالیات تحت امنیت پرداخت کنند.

ابوترابی تأکید کرد: ما به ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرده‌ایم که مشمولان غایب از ۲۸ سالگی تا ۵۰ سالگی به بعد مالیات پرداخت کنند. اینکه ۵۰ سالگی را می‌گوئیم به این دلیل است که برای فرد ۵۰ ساله در قانون سربازی در نظر گرفته نشده است.

وی ادامه داد: این مالیات به این صورت است که ۵۰ درصد مبلغی که دیگران برای دریافت خدمات مانند اخذ گواهینامه و مسائل اینچنینی پرداخت می‌کنند را باید بیشتر پرداخت کنند. یعنی اگر اخذ گواهینامه ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارد این فرد باید ۱۵۰ هزار تومان پرداخت کند.

نماینده مردم نجف آباد گفت: این موضوع برای سند زدن، سفر خارجی، خرید و فروش و هر رفتار دیگری که نیاز به کارت پایان خدمت داشته باشد، قابل اجرا است. حتی ما برای شرایط کاندیداتوری در مجلس و دیگر انتخابات هم قرار است رقمی را برای این افراد در نظر بگیریم.

ویدئوی اظهارات این نماینده مجلس را در زیر ببینید:

امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور رئیس اداره سرباز سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در واکنش به این اظهارات گفت: کمیسیون مجلس در حال بررسی طرح‌های مختلف است و این نماینده در این برنامه تلویزیونی فقط نظر خود را به صورت شخصی اعلام کردند. این طرحی که نماینده از آن سخن گفته است نه نظر کمیسیون مجلس است و نه ستاد کل نیروهای مسلح با آن موافق است.

وی تصریح کرد: این طرح فقط یک پیشنهاد است. ستاد کل نیروهای مسلح وظیفه دارد تمامی طرح‌ها را بررسی کند و در نهایت آنچه به صلاح نظام باشد را اعلام و اعمال کند.

رئیس اداره سرباز سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: طرحی که آقای ابوترابی از آن صحبت کردند باید بررسی شود و کار کارشناسی در آن انجام شود. منکر موارد مثبت طرح نمی‌شوم اما تا زمانی که یک طرح کارشناسی نشده و به تصویب نرسیده، نباید اطلاع رسانی عمومی شود. چرا که امکان دارد تمام طرح به دلایل مختلفی رد شود و طرح دیگری جایگزین شود.

اولویت ستاد کل نیروهای مسلح افزایش حقوق سربازان است

وی افزود: اما یک موضوعی را قاطعانه بگویم که ستاد کل نیروهای مسلح با هرگونه خرید خدمت سربازی قاطعانه مخالف است و هیچ برنامه و طرحی برای این موضوع ندارد.

امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور با اشاره به اولویت فعلی ستاد کل نیروهای مسلح در رابطه با سربازان اظهار داشت: برای ما اولویت پرداخت حقوق سربازان است که باید از مبادی قانونی پیگیری شود و از مجلس شورای اسلامی انتظار داریم در این خصوص ما را یاری کنند.

رحیمی پور یادآور شد: مطابق قانون هر سرباز باید بین ۶۰ تا ۹۰ درصد حداقل حقوق کارکنان نیروهای مسلح را دریافت کند. در حالی که به دلایل مختلف از جمله کمبود بودجه، سربازان از مبلغ مصوبه کمتر حقوق دریافت می‌کنند و لذا اولویت ما همانطور که گفتم پرداخت کامل حقوق سربازان است نه چیز دیگری.

کد خبر 560010

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 142
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • M IR ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
  99 11
  اخر ما نفهمیدیم .... سرباز سرمایه ($) است یا زینت کشور
  • IR ۲۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
   31 6
   خیلی خوبه عالیع این بدبختها زرج کشیدن طرح قبول کنید
 • کامیار IR ۲۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
  اولویت شما رو قانونگذار مشخص میکند نه خود شما
 • ننه IR ۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
  بنظرم افزایش حقوق اگر با کم شدن مدت سربازی باشد بهتر است و افراد بیشتری به سربازی می روند.
 • علی IR ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
  بانظر این نماینده موافقم امیوارم که تصویبش کنن
 • زهرا IR ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
  به خدا قانون سربازی مال ۱۰۰ سال پیشه دیگه باید اصلاح بشه
 • شهروند IR ۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
  موافقم خيلى خوبه كاش توهمين ماه تصويب شود بدون شرايط سنى
 • علی گل DE ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
  69 27
  انگار مرغ جناب رحیمی یک پا دارد .بابا اگه سرباز کیفی بخواهید باید از این طرح استقبال بشه

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار