یک بررسی جدید نشان می‌دهد میزان عوارض ناشی از بیماری شدید کووید-۱۹ ناشی از کرونا ویروس بیشتر از آنفلوانزای شدید است.

flu covid-19

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز پژوهشگران آمریکایی ۳۹۴۸ فرد بزرگسال بستری‌شده به علت کووید-۱۹ را با ۵۴۵۳ فرد بزرگسال بستری‌شده به علت آنفلوانزای شدید در سال‌های پیش مقایسه کردند.

این گروه بیماران آنفلوانزا نسبت به گروه بیماران کووید میزان بالاتری از بیماری‌های زمینه‌ای مانند بیماری قلبی و دیابت داشتند. میزان مرگ بیماران کرونا نسبت به بیماران آنفلوانزا بیش از پنج برابر بیشتری و میزان نیاز آنها به پذیرش در بخش مراقبت‌های ویژه و شمار روزهای بستری‌شان تقریبا دو برابر بیشتر بود. بیماران کرونا همچنین میزان‌های بالاتر ۱۷ عارضه متفاوت از جمله عوارض مربوط به ریه‌ها، خون، قلب، رگ‌های خونی، دستگاه عصبی، کلیه‌ها و کبد را داشتند.

این بررسی که نتایج آن در گزارش هفتگی مرگ‌ومیر و عوارض «مراکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های آمریکا» منتشر شده است، همچنین نشان داد که خطر عوارض کووید-۱۹ در میان سیاه‌پوستان، لاتین‌تباران و سایر بیماران غیر سفیدپوست حتی پس از در نظر گرفتن سن و بیماری‌های زمینه‌ای بیشتر است.

به گفته این پژوهشگران یافته‌های آنها شاهد دیگری بر این امر است که اقلیت‌های قومی و نژادی به طور نامتناسبی بیشتر از کووید-۱۹ آسیب دیده‌اند.

کد خبر 559455

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار پزشکی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها