مجموع نظرات: ۰
پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴
۰ نفر

شاخص توده بدنی همه دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی قم اندازه‌گیری و در صورت داشتن اضافه‌وزن، برنامه غذایی از سوی مربیان تربیت بدنی یا مراقبان سلامت به آنها ارائه می‌شود.

چاق

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، این اقدام در قالب طرح کوچ(کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان)، با رویکرد ترویج سبک زندگی فعال و سالم و با هدف کاهش سه‌درصدی دانش‌آموزان دارای اضافه وزن اجرایی می‌شود.تاکنون قد و وزن ۱۳۰ هزار دانش‌آموز معادل ۵۰ درصد جمعیت دانش‌آموزی استان قم، اندازه‌گیری شده است.

با استفاده از اندازه‌گیری قد و وزن، شاخص توده بدنی دانش‌آموزان مشخص می‌شود و با توجه به نمودارها، دانش‌آموزانی که شاخص توده بدنی آن‌ها در محدوده قرار ندارد، چاق شناخته می‌شوند.

مربیان تربیت‌بدنی و مربیان سلامت مدارس باید برنامه غذایی و تمرینی مناسب به این دانش‌آموزان ارائه دهند تا وزن آن‌ها کنترل شود.در حال حاضر که به دلیل شیوع ویروس کرونا، مدارس به‌صورت غیرحضوری فعالیت دارند، ‌ قد و وزن دانش‌آموزان توسط والدین اندازه گرفته می‌شود.

شاخص توده بدنی ۵۰ درصد باقی‌مانده نیز با اندازه‌گیری قد و وزن آن‌ها، ‌ تا ۲۰ آبان ماه مشخص می‌شود و دانش‌آموزانی که بتوانند وزن خود را تا اسفندماه کاهش دهند، در روز درختکاری، یک درخت در خانه و یا محله خواهند کاشت.

برای اجرای طرح کوچ یک دوره ضمن خدمت برای ۱۱ هزار نفر از همکاران مرتبط با طرح برگزار شده و تجهیزاتی از جمله ترازو و قدسنج در اختیار مدارس قرار گرفته است.

کد خبر 559406

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha