چهره سیاسی اصولگرا گفت: اصولگرایان هنوز عمق این مسئله در خصوص برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی را تحلیل و درک نکرده‌اند.

حسین کنعانی مقدم

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از برنا، حسین کنعانی مقدم، چهره سیاسی اصولگرا در پاسخ به این سوال که چرا با وجود موفقیت بزرگی چون پایان تحریم تسلیحاتی ایران، محافل اصولگرا سکوت کرده و هیچ واکنشی به این رخداد عظیم نشان نداده‌اند؟ گفت: پایان تحریم تسلیحاتی، موفقیت بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی است که پس از ۱۳ سال تحریم‌های تسلیحاتی غیرقانونی که تحمیل شده بود، ایران توانست این مجوز را بگیرد که صادراتش را انجام دهد.

او افزود: در حال حاضر تجارت سلاح یکی از پرسودترین تجارت‌های دنیا است که می‌تواند در ایران، معادل نفت و حتی بیشتر از نفت، درآمد ارزی برای کشور به همراه داشته باشد؛ به بیانی دیگر ما هم طی این ۱۳ سال بیکار ننشسته‎ایم بلکه نیروهای مسلح، اعم از سپاه، ارتش و وزارت دفاع  در بحث تولید سلاح های مدرن و استفاده از تکنولوژی جدید در صنعت پهپادی، موشکی هوافضا و دریایی خوش درخشیده‌اند و در حال حاضر می توانیم بگوییم که بزرگترین تولیدکننده در منطقه، جمهوری اسلامی است و مشتریان بسیار زیادی هم برای بازسازی ارتش هایشان از جمله ارتش سوریه، ارتش عراق، ارتش لبنان، ارتش افغانستان و ارتش یمن صف بسته‌اند.

کنعانی مقدم ادامه داد: اگر بتوانیم در شرایطی که نمی‌توانیم نفت صادر کنیم، سلاح صادر کنیم و  چون عمدتا طرفمان هم دولت ها هستند و دیگر محدودیتی برای معامله با ایران ندارند، یک موفقیت بسیار بزرگ سیاسی، اقتصادی، دفاعی-امنیتی است.

او تصریح کرد: منتهی این بحث هست که آیا این‌ها همه نتیجه برجام است؟ معتقدم به طور کامل نمی‌توان گفت که نتیجه برجام است بلکه بخشی از آن نتیجه برجام است بخش عمده اش، ناشی از ایستادگی، پایداری و تدابیر رهبری در خصوص خودکفایی نیروهای مسلح و مسیری که نیروهای مسلح حرکت کردند، بوده که ما را به این نقطه رسانده است. اگر ما نمی‌توانستیم تولید کنیم و صادرات هم آزاد می‌شد چه مزیتی برای ما داشت؟ بنابراین موفقیت، موفقیت نظام است.

او درباره چرایی سکوت اصولگرایان در قبال این موفقیت بزرگ نظام گفت: اصولگراها درگیر مسایل معیشتی مردم، اقتصاد، استیضاح و اعدام کردن روحانی هستند و هنوز عمق این مسائل در خصوص برداشته شدن، تحریم های تسلیحاتی را تحلیل و درک نکرده‌اند! 

کد خبر 558764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 8
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • احمد IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۹
  4 5
  این بابا انگار خودشو زده به اون راه، تحریم تسلیحاتی تحریمی بود که خود ایران داوطلبانه پذیرفته بود.
 • IR ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۹
  4 6
  سلام بر مردم صبور ایران به عنوان یک عضو از خانواده ایرانی فقط می تونم به سران و رؤسای کشورم بگویم متأسفم که با توجه به اعتماد و جایگاه و مسوولیتی که بر عهده دارید به جای همدردی و دستگیری از یکدیگر در این شرایط سخت به دنبال تخریب یکدیگر هستند

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار