عضو شورای شهر کرج گفت: مطالعات ایجاد پیاده‌راه در هفت خیابان اصلی شهر به پایان رسیده است.

شهر کرج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، عباس زارع با اشاره به تدوین سند جامع محلات کرج اظهار کرد: تمامی محلات مرکز استان البرز در این سند شناسایی و روی نقشه مشخص شده‌اند. بر اساس این سند محلات کرج به محلات جدید با سن کم و قدیمی تقسیم‌بندی شده‌اند.

عضو شورای شهر کرج  با بیان اینکه تدوین چند سند دیگر از طریق شورای پنجم در حال پیگیری است، افزود: شاید عمر شورای پنجم به  اجرای تمامی این سندها نرسد ولی شهروندان در طول سال‌های آتی از نتایج آن بهره‌مند خواهند شد.

وی از تدوین اسناد جامع بهسازی منطقه خلج آباد و کلاک پایین به عنوان بخشی از اقدامات صورت گرفته در شورای پنجم نام برد و گفت: مراحل اجرای طرح بهسازی خلج آباد شروع شده و سند بهسازی کلاک پایین هم در مرحله تصویب قرار دارد. نتیجه تدوین این سندها طی ۱۰ تا ۱۵ سال آینده در شهر نمود پیدا می‌کند.

زارع در ادامه به پیگیری طرح پیاده راه سازی و پیاده محوری در کرج اشاره کردو توضیح داد: در این طرح هفت خیابان اصلی شهر جهت ایجاد پیاده راه مورد مطالعه قرار گرفته اند که خیابان اصلی رجایی شهر، خیابان المهدی حصارک و خیابان شریعتی عظیمیه بخشی از آنهاست. بدیهی است با افزایش تعداد عابران در این خیابان‌ها به پویایی و نشاط کرج اضافه می‌شود.

عضو شورای شهر کرج در پایان با تاکید بر اینکه در کنار توجه به مشکلات و نیازهای فرهنگی شهر باید به معضلات اجتماعی نیز نگاه ویژه‌ای داشت، گفت: باید نوع و پراکندگی آسیب‌های اجتماعی در محلات مختلف کالبد شکافی شود تا بتوانیم برای کنترل آنها اقدامات لازم را اجرایی کنیم.

کد خبر 558704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار