رئیس پلیس راهور خراسان رضوی گفت: بر اساس بررسی‌ها و رصدهای سامانه راهداری، خودروها با پلاک تهران بیشترین آمار ورود به مشهد را در ایام پایانی صفر داشته‌اند.

مشهد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حمیدرضا دهنوی اظهار کرد: در طرح ممنوعیت ورود و خروج خودروها از مشهد، کاهش تردد در ایام پایانی ماه صفر و به خصوص در روز رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام رضا(ع) کاملا مشهود بود. بین پنجاه تا شصت درصد نسبت به سال گذشته کاهش ورودی داشتیم و شاهد تعداد زائران کمتری در مشهد بودیم.

وی ادامه داد: تجمعات در مشهد بسیار کاهش یافته بود و شاهد کاهش ترافیک و تردد در سطح شهر بودیم. در مقایسه با سال‌های گذشته ترددهای درون شهری کاهش یافته بود که این موضوع از آثار تاثیرگذار این طرح بود. در اجرای طرح خروج ماشین‌های بومی زیاد نبوده و بیشترین خروجی‌های ثبت شده در روزهای قبل از اعلام محدودیت بود. 

رئیس پلیس راهور خراسان رضوی بیان کرد: چون طرح ممنوعیت از چهارشنبه شب و صبح پنجشنبه به اجرا درآمده بود در صبح و عصر روز چهارشنبه شاهد بار خروجی سنگینی بودیم و به همین دلیل آمار در مقایسه با سال قبل زیاد متفاوت نیست اما به طور کلی خروج خودروهای بومی نیز کاهش داشت. براساس بررسی‌ها و رصدهای سامانه راهداری، خودروها با پلاک تهران بیشترین آمار ورود به مشهد را داشتند.

دهنوی افزود: از مردم بسیار سپاسگزاریم که از این طرح در ایام شیوع کرونا و باتوجه به وضعیت قرمز مشهد در استان استقبال کردند و بسیار رعایت کردند. مردم فهمیم دیگر استان‌ها و استان خراسان‌رضوی بسیار رعایت کردند و مراسم ایام پایانی ماه صفر را با کمترین مشکلات و خوشبختانه با کمترین گره ترافیکی گذراندیم و عدم حضور زائرین بسیار کمک کننده و تاثیرگذار بود.

  • ۸۲‌ درصد پلاک‌های ورودی به مشهد درون‌استانی بودند

هادی امیدوار، رئیس پلیس راه خراسان رضوی نیز در خصوص طرح ممنوعیت ورود و خروج به مشهد اظهار کرد: در این طرح حدود ۵۰ درصد ورودی‌ها به استان خراسان‌رضوی و حدود ۳۰ درصد ورودی به شهر مشهد کاهش یافت. 

امیدوار ادامه داد: حدود ۸۲ درصد پلاک‌های ورودی به شهر مشهد، پلاک‌های درون استانی بودند و حدود ۱۸ درصد پلاک‌ها به خارج از استان تعلق داشت. در این مدت شاهد حدود ۲۵ هزار خودرو با پلاک‌های خارج از استان در طول راه‌ها بودیم.

این مسئول در خصوص میزان جریمه در طرح محدودیت ورود و خروج از مشهد بیان کرد: مبلغ جریمه در این طرح مشخص نبود و رانندگان براساس کد اعمال قانون شدند و این تخلفات از طریق سیستم برای رانندگان اعمال می‌شود.

کد خبر 558450

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار