سخنگوی سازمان غذا و دارو به برخی ادعاها مبنی بر ساخت داروی قطعی درمان کرونا در برخی استان‌ها که در صحن علنی مجلس عنوان شده، پاسخ داد.

مجلس

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا؛ دکتر کیانوش جهانپور در پاسخ به ادعای ساخت داروی قطعی درمان کرونا در برخی استان‌ها که از سوی یکی از نمایندگان در صحن علنی مجلس مطرح شد، گفت: مسیر تایید سلامت، ایمنی و اثربخشی یک دارو و یا یک روش درمانی در کشور مطابق مقررات مشخص است و وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو بعنوان متولی سلامت، هیچ مسیر میانه و سفارشی برای تائید اثربخشی یک داروی ادعایی یا روش درمانی نمی‌شناسد.

دراین‌باره ببینید؛ ادعای عجیب یک نماینده؛ این هم داروی کرونا |‌ داروی قطعی کرونا ساخته شده اما دولت معرفی نمی‌کند

وی ادامه داد: متاسفانه در ماه‌های اخیر با توجه به نگرانی مردم از همه گیری کرونا و جدید بودن این بیماری و ویروس نوپدید، ادعاهای بسیاری مبنی بر دستیابی به درمان این بیماری مطرح شده که اغلب این موارد فاقد مستندات علمی است؛ یا مسیر کارآزمایی های بالینی و روشمند را طی نکرده و یا بعضا درصدد هستند با دور زدن این مسیر خود را از معرض قضاوت علمی و فنی دور کنند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: به عنوان متولی سلامت این قول را به مردم عزیزمان می‌دهیم که جز مسیر ارزیابی های علمی برای ارزیابی روش های تشخیصی و درمانی هیچ مسیر دیگری را به رسمیت نشناسیم.

کد خبر 558261

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمود IR ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
    0 0
    اظهارات اینچنینی تبعات دنیوی و اخروی برای مغشوش کنندگان اذهان عمومی دارد و قطعا این مسائل شامل مصونیت سیاسی نمایندگان نمی شود و واقعا اینهمه هجمه به ساختار ولایی نظام نباید بحال خود رها شود.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار