مدیر کل کمیته امداد خراسان شمالی از شناسایی هزار نقطه برای نصب پنل‌های خورشیدی ویژه مددجویان تحت حمایت این نهاد خبر داد.

پنل خورشیدی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مجید الهی‌راد مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: اگرچه هزار نقطه برای نصب پنل‌های خورشیدی شناسایی شده است، ولی در برنامه‌های پیش روی این نهاد ۳ هزار پنل خورشیدی برای نصب و راه‌اندازی در منازل مددجویان استان در نظر گرفته شده است.

الهی‌راد با اشاره به افزایش قیمت قطعات پنل‌های خورشیدی، افزود: هزینه نصب و راه‌اندازی هر پنل خورشیدی ۴۰۰ میلیون ریال بود، ولی با توجه به افزایش قیمت‌ها، کمیته امداد درصدد است مابقی هزینه‌ها را با ارائه تسهیلات بلاعوض جبران کند. تاکنون ۲ پنل خورشیدی برای دوخانوار مددجود در اسفراین نصب شده است، با اجرای این طرح هر خانوار ماهیانه بین ۱۵ میلیون تا ۱۷ میلیون ریال درآمدزایی دارد که بخشی از این درآمد بابت پرداخت اقساط تسهیلات اجرای طرح کم می‌شود و مابقی درآمد به حساب خانوار واریز می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی عنوان کرد: طرح پنل‌های خورشیدی یکی از طرح‌های مهمی است که توسط این نهاد و به منظور اشتغال و خودکفایی خانوارهای تحت حمایت این نهاد در حال پیگیری و اجراست.

کد خبر 558156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار