مدیر کل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۵۰ گواهی صدور مجوز سقط ‌درمانی در ۶ ماه اول سال ۹۹ در اداره کل پزشکی قانونی استان صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۷.۷ درصد افزایش یافته است.

سقط جنين

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، کامروز امینی اظهار کرد: در ۶ ماه نخست امسال، ۷۳ پرونده سقط‌ درمانی در استان تشکیل شده است. این روزها برخی‌ها از راه غیرقانونی اقدام به سقط‌ جنین می‌کنند، در حالی که این شیوه مخاطرات جدی برای آنها به وجود می‌آورد. این افراد برخلاف تشخیص پزشکی قانونی اقدام به این کار می‌کنند. به طور جدی، راه‌حلی برای این دسته از افراد که از راه غیرقانونی در استان اقدام به سقط‌ جنین می‌کنند، نداریم.

مدیر کل پزشکی قانونی‌ کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: سال گذشته ۷۱ مورد پرونده با بررسی مدارک و مستندات مورد نیاز، منجر به صدور مجوز سقط‌ طبی در استان شد که در مقایسه با سال ۹۷، ۳۶ درصد کاهش داشت. این استان در زمینه سقط ‌درمانی در سال ۹۸ رتبه هفتم کشور را به خود اختصاص داد.

امینی بر مراجعه به‌موقع متقاضیان سقط‌ درمانی به پزشکی قانونی تاکید کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین شروط صدور مجوز سقط‌ درمانی در پزشکی قانونی سن بارداری است که بر اساس قانون باید قبل از ۴ماهگی یا ۱۹هفتگی بر اساس سونوگرافی‌های معتبر انجام شود.

کد خبر 558086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار