رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: امسال با بهره‌برداری از هشت پروژه جهش تولید، حجم سرمایه‌گذاری به بهره‌برداری‌رسیده استان به بیش از ۶ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

کارخانه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، ناصر فغفوری شامگاه چهارشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به آمار وزارت صنعت و معدن اظهار داشت: در نیمه نخست سال ۹۸ تعداد ۷۵ پروانه بهره برداری در زنجان صادر شد که در ۶ ماه امسال به ۷۶ فقره رسید. همچنین از نظر سرمایه گذاری، در نیمه سال قبل ۱۵۴ میلیارد تومان بود که در ۶ ماه نخست امسال ۹۴۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری صنعتی به بهره برداری رسید.

وی تصریح کرد: در سال جاری با وجود این که بیش از ۷۰ درصد واحدهای صنعتی در نیم سال دوم به بهره برداری خواهند رسید، نسبت به سال گذشته پنج برابر از نظر میزان سرمایه گذاری تاکنون افزایش داشته است. 

فغفوری اظهار داشت: در زمینه اشتغالزایی در نیمه اول سال گذشته ۶۸۸ نفر اشتغالزایی ایجاد شد، در حالی که در ۶ ماهه نخست امسال  یک هزار و ۵۸۸ نفر اشتغالزایی را شاهد هستیم  که ۱۳۱ درصد رشد نسبت به سال گذشته داشته است که در واقع همه اینها نشان از ظرفیت استان و توانایی بخش خصوصی در استان زنجان دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان عنوان کرد: از نظر صدور جواز تاسیس، با وجود شرایط سخت اقتصادی، در نیمه اول سال ۹۸ تعداد ۴۴۲ فقره جواز تاسیس صادر شد که در ۶ ماهه امسال، ۶۶۵ فقره صادر شده و به لحاظ تعدادی ۵۲ درصد در این زمینه رشد را شاهد هستیم که نشان از انگیزه بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در استان است.

فغفوری ابراز کرد: از نظر سرمایه گذاری پیش بینی صدور مجوزها نیز در ۶ ماهه سال گذشته ۳ هزار و ۴۹۱ میلیارد تومان و در نیمه اول امسال ۹ هزار و ۹۵۱ میلیارد تومان بود که ۱۸۵ درصد از لحاظ سرمایه گذاری رشد کرده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: اشتغال پیش بینی شده از جواز تاسیس های صادره نیز در ۶ ماهه سال گذشته ۸ هزار و ۵۰۶ نفر بود که تا نیمه امسال به ۱۵ هزار و ۲۹۶ نفر رسید که شاهد رشد ۸۰ درصدی هستیم.

وی یادآور شد: با اخذ پروانه بهره برداری برای شرکت اطلس جین و البرز ناب آرش که به تنهایی ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری مشارکتی با ترکیه دارد، به تنهایی بیش از پنج هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهد بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان با قدردانی از سرمایه گذاران استان و مسئولان مربوطه در این راستا افزود: خبرهای خوب در حوزه صنعت استان موجب امیدواری بوده که زحمت بزرگ آن به عهده بخش خصوصی بوده است.

وی تصریح کرد: از کارگروه تسهیل استان درخواست داریم مجوز ورود موقت را با تعیین تکلیفی که میزان رفع تعهد است به طور رسمی ابلاغ کنند. همچنین مجوز عرضه در بورس برای فلز روی که به هیچ عنوان توجیه اقتصادی ندارد به طور صریح برداشته شود، چون خریدار ندارد.

کد خبر 557521

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار