مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا (CDC) روز چهارشنبه ۲۳ مهر اعلام کرد پس از دسترس قرار گرفتن واکسن‌های کووید-۱۹ ممکن است این واکسن‌ها در ابتدا برای کودکان توصیه نشوند.

vaccine

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز کودکان به ندرت دچار علائم شدید کووید-۱۹ می‌شوند و تا به حال هیچکدام از واکسن‌های تجربی کروناویروس در آنها آزمایش نشده‌اند.

به گفته CDC تا به حال کارآزمایی‌های بالینی اولیه واکسن‌های کرونا فقط شامل بزرگسالان غیر باردار بوده‌اند و  گروه‌های که واکسیناسیون در آنها توصیه می‌شود ممکن است در آینده با وارد شدن شمار بیشتری از افراد به کارآزمایی‌های بالینی تغییر کند.

شرکت داروسازی آمریکایی فایزر گفته است کودکان ۱۲ ساله و بزرگتری را که امکان انتقال ویروس به گروه‌های پرخطر را دارند، در کارآزمایی‌ بزرگ واکسن تولیدی‌اش وارد خواهد کرد، اما شرکت آسترازنگا اعلام کرده است که در زیرگروهی از شرکت‌کنندگان در کارآزمایی بزرگ واکسن تولیدی‌اش در کودکان پنج تا ۱۲ سال را هم آزمایش خواهد کرد.

در حال حاضر هیچ واکسن تایید شده‌ای برای کرونا وجود ندارد، اما واکسن‌های تجربی ساخت چند شرکت از جمله شرکت‌های فایزر و مدرنا به مرحله نهایی آزمایش رسیده است.

CDC همچنین روز چهارشنبه اعلام کرد هر واکسن کرونایی دست کم در ابتدا باید بر اساس مجوز مصرف اضطراری سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به کار رود و به این ترتیب پیش از پایان سال ۲۰۲۰ عرضه واکسن‌ها به شکل محدودی انجام خواهد شد.

به گفته CDC در صورت عرضه محدود واکسن ممکن است توصیه شود برخی از گروه‌ها در ابتدا واکسن را دریافت کنند.

یک هیات مستقل کارشناسی تشکیل شده بوسیله مقامات بهداشتی ارشد آمریکا در ابتدای این ماه اعلام کرد که واکسن‌های کرونا باید در چهار مرحله عرضه شوند و کارکنان بهداشتی خط مقدم باید ابتدا واکسن را دریافت کنند.

کد خبر 557478

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار