مجموع نظرات: ۲۴
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۳
۰ نفر

سخنگوی دولت گفت: قیمت واقعی دلار این نیست اما باز هم در بازار عرضه می‌شود ؛ خریدار هم ندارد و باز قیمتش بالا می‌رود. عده‌ای برای افزایش قیمت منتظر هستند و شرایط ما جنگ اقتصادی است.

دلار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی مبنی بر افزایش قیمت خودرو و برنامه‌های دولت در این‌باره گفت: بخشی از قیمت خودرو ناشی از تصمیم مردم برای حفظ سرمایه است، و الّا خیلی از تولید عقب نیستیم؛ بخشی هم ناشی از قیمت ارز است.

وی در ادامه به سفر روز گذشته همتی رئیس کل بانک مرکزی به عراق اشاره کرد و گفت: سفر آقای همتی بسیار مثبت بوده و با تفاهم‌هایی که صورت دادند، امیدواریم منابع خودمان را در کشورهای دیگر به‌دست بیاوریم و در روزهای آینده فشارها کم‌تر می‌شود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه با ابزارهای مالیاتی و سایر ابزارها فاصله‌ها را برای سودجویی از طریق خرید و فروش ماشین کاهش می‌دهیم، اظهار داشت: افزایش ورود خودرو به بازار را در ماه‌های آتی خواهیم داشت و آقای رزم‌حسینی برنامه‌ای برای تولید و عرضه ۱۲۵۰ هزار خودرو تا سال ۱۴۰۰ صورت داده‌اند و ایمیدرو اقداماتی را صورت خواهد داد که فشاری به بازار وارد نشود.

ربیعی ادامه داد: هم‌چنین بحث واقعی‌سازی قیمت هم دنبال شده است؛ حتی دلار هم قیمت واقعی‌اش این نیست. در بازار عرضه می‌شود، خریدار ندارد و باز قیمتش بالا می‌رود. عده‌ای برای افزایش قیمت منتظر هستند و شرایط ما جنگ اقتصادی است.

کد خبر 557170

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی