گروهی از ایرانیان با ایجاد کارزار جمع‌آوری امضا خواهان «درج نام و زندگینامه استاد محمدرضا شجریان در کتاب‌های درسی مدارس» شده‌اند.

محمدرضا شجریان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از عصر ایران، به اعتقاد درخواست دهندگان ورود نام و زندگینامه شجریان به کتاب‌های درسی باعث آشنایی آیندگان با اهمیت این هنرمند بزرگ و نامی ایران خواهد شد.

درگذشت محمدرضا شجریان، استاد پرآوازه موسیقی ایران با واکنش بسیاری از دوستداران موسیقی و فرهنگ و هنر کشور مواجه شد. به اعتقاد بسیاری او یکی از تاثیرگذارترین هنرمندان موسیقی در قرن اخیر بود که سبک نوین و منحصر به فردی در آوازخوانی ابداع کرد.

بر همین اساس در فضای مجازی کارزاری راه‌اندازی شده که خواهان درج نام و زندگینامه شجریان در کتب درسی است. امضاکنندگان این کمپین که تا لحظه تنظیم خبر تعدادشان  به بیش از شش هزار نفر رسیده از وزارت آموزش و پرورش خواسته‌اند با توجه به تاثیر این استاد موسیقی در فرهنگ و هنر ایران زندگینامه او در کتاب‌های آموزشی مانند تاریخ موسیقی و تاریخ ادبیات درج شود.

به اعتقاد آنها ورود نام و زندگینامه شجریان به کتاب‌های درسی باعث آشنایی آیندگان با اهمیت این هنرمند نامی ایران خواهد شد.

این کارزار روز ۱۷ مهر ماه ۱۳۹۹ آغاز شده و ۱۷ آذر ۹۹ پایان می‌گیرد و تا این تاریخ امکان امضای آن فراهم است.

محمدرضا شجریان، استاد بزرگ آواز ایران روز ۱۷ مهر امسال پس از ۴ سال تحمل بیماری و سرطان در بیمارستان جم تهران درگذشت. پیکر این هنرمند ارزشمند در شهر توس و نزدیک آرامگاه حکیم فردوسی به خاک سپرده شد.

کد خبر 557093

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار