نمایشنامه متعلق به ویلیام فاکنر بعد از ۸۰ سال از انباری در منطقه بورلی هیلز کالیفرنیا کشف شده و قرار است نسخه سینمایی آن در هالیوود ساخته شود.

فالکنر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایبنا، تلگراف خبر داد نمایش‌نامه متعلق به ویلیام فاکنر بعد از ۸۰ سال از انباری واقع در منطقه بورلی هیلز کالیفرنیا کشف شده است که گفته می‌شود به زودی توسط هالیوود ساخته خواهد شد. این نمایش‌نامه قرار است تبدیل به یک فیلم سینمایی شود.

ویلیام کاتبرت فاکنر رمان‌نویس آمریکایی و برنده جایزه نوبل ادبیات بود. فاکنر در سبک‌های گوناگون شامل رمان، داستان کوتاه، نمایشنامه، شعر و مقاله صاحب اثر است. شهرت او عمدتا به خاطر رمان‌ها و داستان‌های کوتاهش است که بسیاری از آن‌ها در شهر خیالی یوکناپاتافا اتفاق می‌افتد.

کارل رولیسون استاد دانشگاه و نویسنده بیوگرافی فاکنر نام این نمایش‌نامه را «پرواز فرشته» اعلام کرده است که گفته می‌شود از هم‌اکنون پروژه ساخت اثری سینمایی یا تلویزیونی بر اساس آن کلید خورده است. فاکنر در این نمایش‌نامه ماجرای قاتلی را روایت می‌کند که سعی می‌کند به واسطه یک عضو هیئت منصفه به نام «ورا مورگان» بی‌گناهی خود را ثابت کند.

پروفسور رولسیون می‌گوید: در صورتی که اثری سینمایی از این نمایش‌نامه ساخته شود باید نقش اصلی به کیت بلانشت داده شود چون شخصیت اصلی داستان یعنی عضو هیئت منصفه بسیار به شخصیت بلانشت نزدیک است.

علاوه بر این نمایش‌نامه ۹۴صفحه‌ای چند قلم از اشیاء و لوازم شخصی فاکنر نیز کشف شده است که قرار است به زودی به نمایش درآید.

کد خبر 557034

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار