سخنگوی وزارت بهداشت از تلاش این وزارتخانه برای افزایش تست‌های روزانه برای شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا خبر داد.

تست كرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سیما لاری درباره صحبت‌های رییس‌جمهوری در جلسه روز گذشته (شنبه) ستاد ملی مقابله با کرونا درباره افزایش تست‌های روزانه کرونا بیان کرد: تلاش وزارت بهداشت این است که با حمایت دولت، ظرفیت تست‌های کرونا در آزمایشگاه‌های کشور افزایش یابد. هرچند مشکلات ناشی از تحریم و مسائل اقتصادی وجود دارد، اما تلاش می‌کنیم با قول‌هایی که از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا داده شده، تعداد تست‌های روزانه کرونا افزایش پیدا کند.

وی افزود: اقداماتی برای استفاده از تست‌های آنتی‌ژن همک در حال انجام است و امیدواریم به نتایج مطلوبی در این زمینه نیز برسیم.

لاری گفت: البته وقتی در پیک کرونا باشیم، انجام تست‌های زیاد نمی‌تواند موثر باشد. در حال تهیه تجهیزاتی هستیم که بتوانیم تعداد تست‌های روزانه کرونا را در کشور از ظرفیت حال حاضر افزایش بدهیم. البته باید توجه کرد که انجام تست کرونا به تنهایی کافی نیست و باید مسائل قرنطینه به‌موقع را هم اجرا کرد.

روز گذشته رییس جمهوری در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره افزایش تست‌های روزانه کرونا در کشور گفت: خیلی مهم است که بیمار را سریع کشف کنیم و راه آن این است که تست‌هایی که انجام می‌دهیم را گسترش دهیم. با وزیر بهداشت صحبت و امروز اعلام کردیم که آماده‌ایم ۱۰ هزار تست علاوه بر تست‌های روزانه انجام شود و بودجه آن را تامین می‌کنیم.

حسن روحانی اظهار کرد: با وزیر بهداشت صحبت کردیم و برای خریداری تست‌هایی که خیلی آسان و کوتاه زمان به ما جواب می‌دهد نیز بحث شد. ظرف یک ربع تا بیست دقیقه این تست انجام می‌شود که صد میلیون دلار برای این کیت‌های مورد نیاز و خریدهای خارجی مقرر کردیم. البته در داخل هم در حال ساخت است و هم از خارج تامین می‌شود. این یک تحول بزرگ در تست خواهد بود.

کد خبر 556439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار