فرمانده انتظامی ممسنی از شناسایی و دستگیری عاملان آتش‌سوزی ۴۰ هکتار از ارتفاعات قلعه‌سفید که شهریور امسال دچار آتش‌سوزی شده بود، در کمتر از ۲۰ روز خبر داد.

آتش در جنگل

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از برنا، سرهنگ محمدهاشم قسام گفت: شهریور ماه سال جاری ماموران انتظامی شهرستان ممسنی از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ از آتش‌سوزی ارتفاعات قلعه سفید مطلع و بلافاصله به همراه عوامل امدادی به محل مورد نظر اعزام شدند.

او گفت: این آتش سوزی که ۱۴ شهریور در ارتفاعات قلعه سفید شعله‌ور شده و با فراگرفتن بیش از ۴۰ هکتار از پوشش‌های جنگلی ادامه یافته بود، در کمتر از ۷۲ ساعت با تلاش‌های پلیس، نیروهای مردمی و همچنین دستگاه‌های امدادی و اداره منابع طبیعی، کنترل و خاموش شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی با بیان اینکه شناسایی عاملان آتش‌سوزی به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت، گفت: ماموران انتظامی با اشرافیت اطلاعاتی و بررسی‌های فنی و تخصصی، موفق شدند ۲ نفر از عاملان آتش‌سوزی را شناسایی و آنان را دستگیر کنند. متهمان در بازجویی اولیه اقرار کردند برای تفریح به این منطقه کوهستانی رفته و پس از افروختن آتش قادر به مهار آن نبوده و متواری شده اند.

سرهنگ قسام با بیان این که متهمان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند، تصریح کرد: در این فصل از سال مراتع و چمنزارهای جنگلی خشک و با کوچک‌ترین جرقه، شعله‌ور شده و موجب آتش‌سوزی به وسعت زیادی خواهند شد، لذا تاکید می‌شود که هموطنان هنگام رفتن به طبیعت از افروختن آتش در آن مکان‌ها جدا خودداری کنند.

کد خبر 555765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار