فوق تخصص خون و انکولوژی گفت: سرطان پستان محدودیت سنی ندارد به همین جهت تمامی زنان باید به صورت ماهانه توسط خود یا پزشک معاینه شوند.

سرطان سینه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا؛ حسین کامران زاده، فوق تخصص خون و انکولوژی طی توضیحات اولیه درباره علائم مشکوک به سرطان پستان گفت: سرطان پستان نیز همانند دیگر بیماری‌ها از علائم خاصی برخوردار است. مشاهده توده زخم و ضایعات خال مانند در هر کجای بدن می‌تواند نگران کننده باشد و نباید به حال خود رها شود. همچنین بانوان می‌توانند با استفاده از انگشتان به معاینه ماهیانه خود بپردازند و در صورت احساس وجود توده‌های جدید و یا تغییر رنگ غیرطبیعی پستان‌ها سریعاً به دکتر مراجعه کنند تا بتوانیم قبل از ابتلای بیمار به سرطان پستان از بروز آن جلوگیری کنیم.

چطور سرطان پستان را زود تشخیص دهیم؟

او افزود: به زنان بالای ۴۰ سال که سابقه سرطان پستان و تخمدان در اقوام خود ندارند توصیه می‌کنیم تا به صورت دوره‌ای و سالانه اقدام به انجام ماموگرافی و سونوگرافی کنند ولی کسانیکه سابقه بیماری در خانواده دارند باید در سنین پایین به پزشک مراجعه کرده و به صورت منظم معاینه شوند. لازم به ذکر است میزان اشعه منتقل شده به بیمار از طریق ماموگرافی بسیار اندک است و خطر بروز بیماری و یا سرطان‌های دیگر را ندارد. در حقیقت می‌توان گفت که انجام دادن ماموگرافی منفعت بیشتری از مضرات آن دارد.

فوق تخصص خون و انکولوژی با اشاره به اینکه این سرطان محدودیت سنی ندارد گفت: معاینات فردی پستان محدودیت سنی ندارد؛ زیرا این بیماری در جوانان نیز مشاهده شده است که به مراتب خطرناک‌تر از ابتلا به این بیماری در سنین بالاتر است.

کامران زاده تاکید کرد: ورزش، تغذیه مناسب، عدم داشتن اضافه وزن، ازدواج، بارداری و شیردهی می‌توانند در پیشگیری از این بیماری بسیار موثر باشند.

کد خبر 555336

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار