وزیر خارجه رژیم آل سعود با تکرار ادعاهای بی اساس مدعی نقض برجام از سوی ایران شد.

فرحان فیصل

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، وزیر خارجه سعودی روز شنبه در سخنانی با گزافه‌گویی  خواستار مواجهه با نقض برجام از سوی ایران شد.

به نوشته وبگاه «سعودی گزت» «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان سعودی در مراسم مجازی به مناسبت روز جهانی نابودسازی جنگ افزارهای اتمی به جامعه جهانی توصیه کرد تا  مسئولانه عمل کرده و با نقض توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ از سوی ایران برخورد کنند.  وزیر خارجه رژیم سعودی در بخش دیگر سخنان خود گفت، ذخایر اورانیوم غنی شده ایران در حال حاضر ۱۰ برابر بیشتر از حد تعیین شده در توافق هسته‌ای است.

فیصل بن فرحان در ادامه گزافه‌گویی‌های خود مدعی شد: «ضروری است که جامعه جهانی برابر هر کشوری که به دنبال دستیابی به سلاح اتمی است متحد شود، به ویژه کشورهایی که رفتارهای تهاجمی دارند و با تامین بودجه شبه نظامیان تروریست و تأمین سلاح به دنبال بی ثبات کردن امنیت بین المللی هستند.»

کابینه رژیم سعودی روز چهارشنبه نیز در بیانیه‌ای با ادعای تخلف ایران در برنامه هسته‌ای، از جامعه جهانی خواست تا موضع قاطعی برابر تهران اتخاذ کند. کابینه سعودی روز چهارشنبه ادعا کرد، جامعه بین المللی باید موضع قاطعی علیه ایران اتخاذ کرده و با نقض مرتبط با برنامه هسته‌ای این کشور برخورد جدی شود.

کد خبر 554367

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار