دولت سعودی از پذیرش زائران حج عمره پس از ۸ ماه خبر داد.

حج تمتع

به گزارش همشهری‌آنلاین، فارس به نقل از وبگاه ایلاف نوشت: با گذشت هشت ماه از توقف پذیرش زائران در مکه و مدینه به علت شیوع ویروس کرونا، دولت سعودی تصمیم گرفته است از فردا (یکشنبه) ورود عمره‌گزاران داخلی و از یک ماه دیگر عمره‌گزاران خارجی را همراه با اعمال محدودیت‌هایی آزاد کند.

در گام اول قرار است ۶ هزار نفر بتوانند برای ادای عمره وارد عربستان شوند.

محمد بنتن وزیر حج و عمره عربستان سعودی دراین باره به شبکه الاخباریه گفت که در مرحله اول ادای عمره در یک چارچوب زمانی مشخص و کوتاه خواهد بود و عمره‌گزاران نیز در قالب گروه‌های کوچک وارد مسجدالحرام خواهند شد.

در این زمینه قرار است که از ۱۸ اکتبر تعداد عمره‌گزاران عربستانی به ۱۵ هزار نفر برسد و ۴۰ هزار تن نیز بتوانند در مسجدالحرام نماز بخوانند. پس از آن از ابتدای ماه نوامبر که زوار خارجی نیز اجازه ورود به مکه را می‌یابند، تعداد زوار در مجموع به ۲۰ هزار تن می‌رسد و ۶۰ هزار نفر هم در مسجدالحرام نماز می‌خوانند.

وزارت کشور عربستان نیز مدعی شده است که این تصمیم در پی اصرار بسیاری از مسلمانان در داخل و خارج عربستان برای ادای عمره گرفته شده است.

شیوع ویروس کرونا باعث شد تا برای اولین بار در تاریخ ورود حاجیان خارجی به عربستان برای ادای فریضه حج ممنوع شود و صرفا ۱۰ هزار نفر حجم تمتع را از میان ساکنان عربستانی انجام دادند در حالی که سال گذشته ۲.۵ میلیون نفر در حج شرکت کرده بودند.

ویروس کرونا تاکنون ۳۵۵ هزار نفر را در عربستان آلوده کرده و ۴۷۰۰ تن دیگر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

دولت سعودی تا سال گذشته طبق آمار رسمی سالانه ۱۲ میلیارد دلار درآمد از حج و گردشگری دینی داشته است و طبق چشم‌انداز ۲۰۳۰ محمد بن سلمان دولت سعودی باید تا آن زمان بتواند ۳۰ میلیون نفر را برای عمره و حج پذیرش کند.
 

کد خبر 554243

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار