معاون حقوقی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به زمان حضور معلمان حق‌التدریس در دانشگاه فرهنگیان، از تدوین لایحه رتبه‌بندی معلمان خبر داد.

وزارت آموزش و پرورش

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، قاسم احمدی لاشکی معاون امور حقوقی و مجلس وزارت آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی پرسشگر با موضوع تعارض منافع در وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: اجلاس سی و چهارم روسای آموزش و پرورش کشور یک ماه قبل برگزار شد و برای نخستین بار بعد از ۴۱ سال، رهبر معظم انقلاب در این اجلاس حضور یافتند و به صورت ویدیوکنفرانس نکات بسیار ریز و دقیقی را مطرح کردند.

وی افزود: رهبر انقلاب به موضوع مدارس دولتی و اینکه نباید دچار آسیب شود، تأکید داشتند و گفتند «فردی که در دورترین نقطه کشور است با فردی که در محلات تهران است باید به یک اندازه از نصیب آموزشی بهره ببرند».  این موضوع می‌تواند از ابزارهای اینترنت تا معلم خوب و امکانات  را شامل شود.

احمدی لاشکی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب تأکید کردند که از این به بعد باید پذیرش و جذب نیروی انسانی از طریق دو دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی باشد، گفت: امسال ۷۳ هزار نفر از این طریق جذب می‌شوند، ۲۰ هزار نفر از طریق کنکور سراسری و ۳۳ هزار نفر از طریق ماده ۲۰ که ۵ هزار نفر مربوط به سهمیه قبل است همچنین ۲۴ هزار نفر از نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی جذب خواهند شد که تا الان منتظر بودیم نیروهای پیش دبستانی و شرکتی به این جمع اضافه شوند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: دولت پنجم مهر آیین‌نامه مربوطه را مصوب کرد، با مدیران استان‌ها هماهنگ کردیم تا امتیازات هر ۴ گروه مشخص شود، نهایتا برای آذرماه راهی دانشگاه فرهنگیان می‌شوند همچنین مقدمات لایحه رتبه‌بندی آماده شده و به زودی ارائه می‌شود.

کد خبر 554074

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha