اصابت بیش از ۲۰خمپاره به خاک ساحلی رود ارس و روستای قره قباق اصلاندوز موجب وحشت ساکنین این روستا شد.

اصلاندوز - ترکش

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، قره باغ این روزها به مرکز خبر تبدیل شده است، درگیری های نظامی در این منطقه اوج گرفته و آذربایجان و ارمنستان بار دیگر به روی هم آتش گشوده اند. پس لرزه های این درگیری اما به مرزهای ایران هم رسیده است و طی روزهای اخیر خبرهایی درباره اصابت خمپاره به برخی روستاهای مرزی ایران منتشر شده است.

در همین راستا، اصابت بیش از ۲۰خمپاره به خاک ساحلی رود ارس و روستای قره قباق اصلاندوز موجب وحشت ساکنین این روستا شد.

  درگیری ها بین کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه مورد مناقشه قره‌باغ که از صبح یکشنبه ۲۷ سپتامبر پس از دو ماه از سر گرفته شده است شدت یافت.اصابت خمپاره‌های طرفین جنگ به نوار مرزی کشورمان موجب ایجاد رعب و وحشت در بین اهالی و ساکنین این مناطق مرزی شده است و برخی از ساکنین به دلیل وحشت کودکان اصلاندوز را به طرف پارس آباد ترک می‌کنند.

از سوی دیگر سد میل مغان به عنوان سد دوستی ایران و آذربایجان است از نوع انحرافی نیمه متحرک با بدنه بتنی و خاکی می‌باشد که بین دو شهر اصلاندوز مغان و هورادیز واقع شده است. خمپاره‌های طرفین جنگ جمهوری آذربایجان و ارمنستان به نزدیکی‌های این سد و کانال آبی آن برخورد می‌کند که اگر هشدارهای لازم به طرفین جنگ داده نشود با بحران جدی تخریب سد مواجه خواهیم بود.

کد خبر 554063

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها