فرمانده انتظامی استان خراسان ‌جنوبی از بازداشت اعضای گروهی در بیرجند خبر داد که با جمع‌آوری طلاهای کارکرده و ذوب و افزودن ناخالصی به آن به ارزش دو هزار و ۶۲۱ میلیارد ریال باعث اخلال در بازار طلا شده بودند.

دستگیری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، سرهنگ ناصر فرشید اظهار داشت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی با رصد روزانه موضوعات اقتصادی در استان، مطلع شدند اعضای یک باند با خرید طلای مستعمل در حجم بالا در شهرستان بیرجند، باعث اخلال در بازار این فلز با ارزش شده‌اند که موضوع پیگیری، شناسایی و دستگیری اعضای این باند در دستور کار پلیس قرار گرفت.

جمع‌آوری طلاهای مستعمل در حجم بالا از سطح بازار

وی افزود: مأموران در تحقیقات خود به فردی مشکوک شدند که با جمع‌آوری طلاهای مستعمل در حجم بالا از سطح بازار و طلافروشان شهر بیرجند، پس از دپو و ذوب آنها به طلای آب‌شده ناخالصی اضافه کرده و مجدداً در نوسان قیمت‌ها، آن را به بازار تزریق می‌کند. بر همین اساس مأموران با هماهنگی مقام قضائی، متهم را به‌صورت نامحسوس تحت نظر قرار دادند و سپس در یک عملیات ضربتی، وی را به همراه سه کیلو و ۳۳۰ گرم طلا به ارزش ۳۶۶ میلیارد ریال در حال عزیمت به یک کارگاه طلاسازی دستگیر و به پلیس امنیت اقتصادی منتقل کردند.

کشفیات پلیس از منزل متهم

فرشید تصریح کرد: در بازرسی از منزل متهم، یک دستگاه کوره ذوب القایی و قالب ریخته‌گری و ۵۰۰ عدد کارت خالی سکه طلا کشف و به پلیس امنیت اقتصادی منتقل شد. متهم در تحقیقات پلیسی اعتراف کرد که به پیشنهاد یک طلافروش در بیرجند، طلای مستعمل را از سطح بازار به‌صورت روزانه جمع‌آوری و پس از ذوب کردن آن در منزل، به وی تحویل می‌دادم. پس از اعترافات متهم، چهار نفر دیگر از اعضای این باند شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در عملیات ضربتی دستگیر شدند.

تزریق ۲۰۸ کیلو طلای ناخالص به بازار

فرمانده انتظامی استان خراسان ‌جنوبی بیان داشت: با بررسی‌های کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی، از ابتدای شروع فعالیت متهمان تاکنون در این سیستم زیرزمینی ۲۰۸ کیلو و ۳۳۰ گرم طلا به ارزش دو هزار و ۶۲۱ میلیارد ریال به بازار تزریق شده که در عیارسنجی انجام‌شده از طلاهای کشف‌شده این طلاها دارای ناخالصی هستند. متهمان دستگیرشده با تشکیل پرونده به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به مقام قضائی معرفی شدند.

کد خبر 553533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار