یک قاچاقچی‌ که قصد خارج کردن دو هزار لاک‌پشت گوش قرمز و ۱۲۷ گونه گل و گیاه تالابی به کشور عراق را داشت، دستگیر شد و افراد خاطی در این زمینه به بیش از یک میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

لاک‌پشت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان از محکومیت محکومیت قاچاقچی دو هزار قطعه لاک‌پشت گوش قرمز و ۱۲۷ گونه گل و گیاه تالابی خبر داد.

فریبا رضایی از محکومیت یک قاچاقچی که قصد خارج کردن دو هزار لاک پشت گوش قرمز و ۱۲۷ گونه گل و گیاه تالابی را از راه بازارچه مرزی باشماق مریوان داشت، خبر داد. این فرد خاطی چندی پیش با رصد و هوشیاری مأموران یگان حفاظت شهرستان مریوان و همکاری عوامل گمرک بازارچه مرزی باشماق دستگیر شده بود.

وی گفت: این قاچاقچی ضمن سوء استفاده از ضوابط اداری با نام صادرات و جاگذاری در قالب ماهی‌های زینتی قصد خارج کردن ۲۰۰۰ لاک‌پشت گوش قرمز و ۱۲۷ گونه گل و گیاه تالابی را که هر دو از اقلام قاچاق محیط زیست محسوب می‌شوند به کشور عراق داشت که با تلاش محیط‌بانان قبل از خروج از مرز کشف و توقیف شد.

رضایی گفت: موارد مذکور توسط اداره حقوقی صورت جلسه و افراد خاطی در این قضیه به مراجع قضایی و تعزیرات حکومتی معرفی شدند و پس از رسیدگی لازم در این مراجع با صدور حکم قانونی  به بیش از یک میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند که درس عبرتی باشد برای همه سودجویان که ذخایر ژنتیکی را تخریب می‌کنند و یا درصدد آسیب رساندن و بیماری‌زایی در یک جامعه از طریق موجودات زنده هستند.

کد خبر 553506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار