مشکل قطعی و افت فشار آب ۱۵ روستای تابعه شهرستان مریوان با کارهایی چون تجهیز و بهره‌برداری از آب چاه‌های جدید، مهندسی مجدد الکتروپمپ شناور و نصب الکتروپمپ جدید برطرف شد.

آبرساني

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا،مدیر شرکت آب و فاضلاب مریوان گفت: در طول ماه‌های اخیر ۱۵ روستای تابعه این شهرستان با جمعیت هشت هزار و ۵۰۰ نفری با مشکل قطعی و افت فشار آب روبرو بودند که این موضوع باعث نگرانی و دغدغه اهالی روستاها شده بود.

محمد رشیدی اظهار با اشاره به ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی باعنوان شرکت آب و فاضلاب افزود: پس از یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفای شهری و روستایی، اقدامات لازم برای برطرف کردن مشکلات آب روستاهای دارای مشکل در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با اقدامات انجام شده اکنون آب شرب پایدار و کافی به صورت مستمر برای اهالی این روستاها تامین شده است، اضافه کرد: این کار موجب رضایت مندی بیش از ۲ هزار خانوار ساکن در این روستاها شد.

رشیدی یادآور شد: در روستاهای شارانی، رخیلان، وله ژیر، بالک، درزیان و کلکه جان با حفر چاه جدید آب شرب و تجهیز و بهره برداری از آن توانستیم مشکل افت فشار و قطعی آب را برای دراز مدت برطرف کرده و رضایت اهالی را به‌دست آوریم.

وی ادامه داد: برای حل مشکل کم آبی در روستاهای محمده و برده رشه مهندسی مجدد و نصب الکتروپمپ جدید، در روستای کال علیا مهندسی مجدد و نصب الکتروپمپ شناور و در روستای کال سفلی نیز مهندسی مجدد و نصب الکتروپمپ شناور و الکتروپمپ جدید انجام شد.

رشیدی گفت: در روستای درگاه شیخان با تغییر روش نصب و مهندسی مجدد الکتروپمپ شناور، در روستای سرنژمار از طریق مهندسی مجدد و تعمیق و لایه روبی الکتروپمپ شناور، در روستای اسلام دشت با بهسازی و لایروبی چشمه و در روستای گمار لنگ با مهندسی مجدد الکتروپمپ شناور و افزایش دبی، تامین آب پایدار با موفقیت انجام شد.

مدیر شرکت آب و فاضلاب مریوان تاکید کرد: در سایر روستاهایی که احیانا دچار مشکلات کمبود یا افت فشار آب هستند، بتدریج و طی برنامه‌هایی که تدوین شده، تامین پایدار آب شرب انجام خواهد شد تا بتوانیم هرچه بیشتر رضایت روستانشینان را جلب کنیم.

مریوان در ۱۳۰ کیلومتری غرب سنندج واقع شده و امور آب این شهرستان به ۴۳ هزار مشترک خدمات می‌دهد.

کد خبر 553479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار