مدیر کل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از اجرای طرح آبخیزداری در ۲۴۰ هزار هکتار از عرصه‌های کشور و در استان‌هایی که طی سال‌های اخیر مورد هجمه سیل بوده اند، خبر داد.

آبخیزداری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، ابوالقاسم حسین‌پور اظهار کرد: سازمان جنگل‌ها درصدد بوده است که از ابتدای امسال در ۱۱ استان کشور که طی سال‌های اخیر مورد هجمه سیل قرار گرفتند و سیل خسارات قابل توجهی به اماکن شهری و روستایی آن‌ها وارد کرد، طرح های آبخیزداری و آبخوانداری را با اهتمام بیشتری اجرایی کند.

وی با اشاره به این که درحال حاضر طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری به عنوان یکی از طرح‌های محوری سازمان جنگل‌ها قلمداد می‌شود، تصریح کرد: از ابتدای امسال با اعتباری حدود ۲۶۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی در ۲۴۰ هزار هکتار از عرصه‌های کشور طرح‌های آبخیزداری و کنترل سیل اجرایی می‌شود.

بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان جنگل‌ها، مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با بیان این که در این راستا طی روز آینده در ۱۳ هزار هکتار از حوضه آبخیز سیل خیز و مشرف به شهر ایلام این عملیات آغاز می‌شود، گفت: با توجه به زیرساخت‌های موجود در ایلام در نظر داریم که پارک آبخیز و یک فضای سبز تفرجگاهی در این منطقه ایجاد کنیم.

کد خبر 553197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار