هیچ یک از ۶ تحلیل‌گری که در یک نظرخواهی پیش‌بینی خود را از تحولات امروز بورس تهران ارائه داده‌اند، وضعیت امروز شاخص را مثبت ارزیابی نکرده‌اند.

بورس هوم پيج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اقتصادنیوز، نیمی از این تحلیل‌گران متاثر از شکست کف مقاومتی سه ماه اخیر شاخص بورس تهران، پیش‌بینی کرده‌اند که امروز هم روند سقوط شاخص ادامه پیدا خواهد کردو نیم دیگر بر این باورند که به احتمال زیاد بورس پایتخت به سوی تعادل حرکت خواهد کرد.

این روزها بازار ارز و بازار سهام دو مسیر متفاوت را در پیش گرفته‌اند، برخی از تحلیل‌گران تاکید می‌کنند با اینکه افزایش قیمت ارز سهام شرکت‌های صادرات محور، پتروشیمی‌ها و... را ارزنده‌تر می‌کند، اما به نظر می‌رسد که بورس تهران دو پارامتر خارجی مکانیزم ماشه و انتخابات آمریکا را مورد توجه ویژه قرار داده و عملا بازیگران حقیقی تا تعیین تکلیف نشدن این دو پارامتر محتاطانه در بازار حضور خواهند یافت. این احتیاط و در برخی موارد اجتناب از حضور در معاملات توسط پارامتر دیگری تشدید شده است. این پارامتر داخلی، متشکل از افزایش دخالت‌های خارج از روند بازار در کنار  تغییر پی‌درپی قوانین است. این پارامتر داخلی به همراه دو پارامتر خارجی عملا موجب کاهش رونق معاملات بورس شده‌اند، برخی تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند که با شکستن کف مقاومتی بورس، شاخص کل تا یک میلیون و ۳۵۰ هزار هم کاهش داشته باشد.

کد خبر 553104

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار