تنها یک نفر از ۶ تحلیل‌گری که در یک نظرخواهی تحولات امروز شاخص بورس تهران را پیش‌بینی کرده‌اند، معتقد است که امروز شاهد ریزش شاخص خواهیم بود.

بورس هوم پيج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اقتصادنیوز، نیمی از شرکت‌کنندگان در این نظرخواهی بر این باورند که امروز روند متعادلی در بورس خواهیم داشت و دو نفر نیز پیش‌بینی می‌کنندکه شاخص کلی بورس تهران روندی صعودی در پیش خواهد گرفت.

تحلیل‌گری که نگاه بدبینانه به تحولات امروز بورس دارد بر این باور است که سهامداران برای حضور  فعال در بورس باید نسبت به عدم مداخلات دستوری در تعاملات بین عرضه و تقاضا و همچنین ثبات قوانین اطمینان داشته باشند. در بورس تهران نیز درحال حاضر نوعی ابهام و تردید نسبت به ثبات قوانین  مشاهده می‌شود، همین امر هم سبب شده است که بازیگران تمایل چندانی برای حضور در معاملات نداشته باشند. مهم‌ترین شاهداین امر هم این است که با وجود رشد شاخص کلی بورس در معاملات دیروز، خالص خرید حقیقی‌ها مانند چند روز گذشته همچنان منفی بود.

سایر تحلیل‌گران شرکت‌کننده در این نظرخواهی بر این باورند که امروز لیدری مثبت بازار بر عهده کامودیتی‌ها خواهد بود. افزایش قیمت دلار، اجازه ارائه ارز ناشی از صادرات در بازار آزاد و هم چنین ارائه گزارش آخر فصل شرکت‌های صادرات‌محور چشم‌انداز مثبتی را در بازار سهام ایجاد کرده است. با این حال بخش عمده این تحلیل‌گران تاکید می‌کنند برخی پارامترهای بین‌المللی از جمله انتخابات آمریکا، تهدید تحریم‌های بیشتر سبب شده است که انتظار روند صعودی در بورس وجود نداشته باشد و شاخص در روندی متعادل باقی بماند.

کد خبر 552500

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 6
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
    17 1
    دیگه وقتی هر روز از ارزش پول کم میشه کشور تحریم مردم می دانند که نه پولشان را در بانک بگذارند نه در بورس پولشان را ببرندکه دارایشان به باد می رود

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار