مجموع نظرات: ۰
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
۰ نفر

یک تابلو نقاشی از ساندرو بوتیچلی، نقاش نامدار فلورانسی با قیمت تقریبی ۸۰ میلیون دلار در حراجی ساتبیز به فروش گذاشته می‌شود.

ساندرو بوتیچلی»

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از رویترز نوشت: پرتره‌ای از یک مرد جوان و ثروتمند اثر ساندرو بوتیچلی به عنوان یکی از مهم‌ترین تابلوهای نقاشی های عصر رنسانس شناخته می‌شود که هنوز در مجموعه‌های خصوصی نگهداری می‌شود.

حالا با توجه به اهمیت و خاص بودن «مرد جوانی که مدال در دست دارد»، قیمت آن بیش از ۸۰ میلیون دلار برآورد شده است. مسوولان گالری ساتبیز اعلام کرده‌اند این نقاشی را در ژانویه ۲۰۲۱ به فروش خواهند گذاشت. کارشناسان حراجی معتقدند تابلو می‌تواند به قیمت بیش از ۱۰۰ میلیون نیز فروخته شود.

تاکنون کمتر از ۲۰ اثر هنری با قیمت بیش از ۱۰۰ میلیون دلار در حراجی به فروش رفته است. آخرین اثر مربوط به این مجموعه تابلو نقاشی «کومه‌های علف خشک» اثر «کلود مونه» بود که در سال ۲۰۱۹ به قیمت ۱۱۰ میلیون دلار فروخته شد و رکوردی در آثار یک هنرمند امپرسیونیست به ثبت رساند.

«مرد جوانی که یک مدال در دست داد» آخرین‌بار سال ۱۹۸۲ در جریان یک حراجی در بریتانیا به یک خریدار ناشناس فروخته شد. این تابلو مرد جوانی را نشان می‌دهد که احتمالا از اشراف‌زادگان فلورانس در اواخر قرن پانزدهم میلادی است.

رکورد گران ترین تابلو نقاشی جهان در سال ۲۰۱۷ با به فروش رفتن تابلو نقاشی «سالوادور موندی» اثر داوینچی به قیمت ۴۵۰ میلیون دلار شکسته شد.

کد خبر 552101

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار