رئیس قوه قضائیه در بازدید سرزده از کارخانه نساجی سبلان، دستور بررسی دوباره پرونده ورشکستگی و تملک این کارخانه را صادر کرد.

رئیسی در اردبیل

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی که امروز پنجشنبه ۳ مهر ۹۹ به اردبیل سفر کرده است در بازدید سرزده از کارخانه نساجی سبلان با بیان این که رکود واحدهای تولیدی و بیکاری جوانان رنج‌آور است، گفت: قابل قبول نیست کارخانه‌ای که ظرفیت اشتغالزایی برای ۶ هزار نفر را دارد با ۶۰۰ نفر کار کند و باید کارخانه در کمترین زمان ممکن به چرخه تولید بازگردد.

وی، دلیل پایبند نبودن بانک به تعهداتش پس از تملیک کارخانه را دلیل نیمه‌تعطیلی آن عنوان کرد و افزود: ضمن بررسی مجدد پرونده ورشکستگی و تملک این کارخانه توسط یکی از بانک‌های کشور، از مسئولان دولتی و قضائی استان می‌خواهیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن شرایط بازگشت کامل این واحد بزرگ صنعتی به چرخه تولید را فراهم کنند.

رئیس قوه قضائیه در جریان این بازدید، پای حرف‌ها و درددل های مدیران و کارگران این کارخانه نشست و در جریان مشکلات و نیازهای این واحد تولیدی برای بازگشت به چرخه تولید و افزایش بهره وری آن قرار گرفت.

آیت‌الله رئیسی با ابراز امیدواری نسبت به رونق گرفتن صنعت نساجی در کشور اظهار کرد:  این که ببینیم مقام معظم رهبری همواره بر رونق تولید و جهش تولید تأکید دارند و جوانان ما هم آماده کار و تلاش هستند، اما زمینه کار برای آنها فراهم نیست و بخشی از یک واحد تولیدی بزرگ تولیدی که می‌تواند هزاران نفر را مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار کند، ۹ سال خاک می‌خورد، واقعاً انسان را غصه‌دار می‌کند.

وی با ابراز تأسف از گزارش مدیریت کارخانه نساجی سبلان که اعلام کرد این کارخانه در حال حاضر با ۶۰۰ نفر فعال است، اداه داد: این که یک کارخانه بزرگ که می‌تواند صادرکننده پارچه باشد، فقط با ۱۰ درصد ظرفیت خود کار کند و هزاران چرخ خیاطی خاموش باشد، قابل پذیرش نیست.

رئیس قوه قضائیه بر همین اساس به استاندار و رئیس دادگستری استان اردبیل تأکید کرد که مدیریت این کارخانه را در رفع موانع و مشکلاتش یاری دهند تا همه بخش‌های این واحد صنعتی با تمام ظرفیت به چرخه تولید بازگشته و در کوتاه‌ترین زمان ممکن با جذب نیروی کار مورد نیاز خود، رونق دوباره پیدا کند.

در پی نیمه تعطیل شدن کارخانه نساجی سبلان اردبیل به دلیل پایبند نبودن بانک به تعهداتش پس از تملیک کارخانه و طرح شکایت مدیران و کارگران این مجموعه تولیدی و صنعتی به دستگاه قضا، دادگستری استان خواستار اعمال ماده ۴۷۷ و بررسی دوباره پرونده ورشکستگی و تملک کارخانه شد که مورد موافقت رئیس قوه قضائیه قرار گرفت.

کد خبر 551967

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار