سخنگوی وزارت بهداشت میانگین موارد بستری و مرگ‌ومیر را در استان اصفهان بالاتر از کشور اعلام کرد و گفت: ظرفیت بیمارستان‌های مرجع کرونا در این استان به سرعت در حال تکمیل است. 

کرونا در ایران

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت و درمان درباره وضعیت کرونا در اصفهان گفت: بعد از خیز بسیار شدید بیماری کوویدـ۱۹ در اسفند سال گذشته در استان اصفهان و کاهش تدریجی در موارد ابتلا و بستری از فروردین تا هفته اول خرداد سال جاری، از نیمه دوم خرداد نمودار موارد ابتلا و بستری روزانه در این استان مجددا روند صعودی به خود گرفته که این شیب صعودی همچنان در حال امتداد است.

وی افزود: در حال حاضر شهرستان‌های اصفهان، برخوار، چادگان، خمینی‌شهر، خوانسار، سمیرم، فَریدن، فریدون‌شهر، فلاورجان، لنجان و نجف‌آباد در این استان در وضعیت قرمز و شهرستان‌های بوئین و میان‌دشت، تیران و کَروَن، شاهین‌شهر و میمه، شهرضا، کاشان، مبارکه و نائین در وضعیت هشدار بیماری قرار دارند.

به گفته لاری، بروز موارد بستری و مرگ‌ومیر در استان اصفهان از میانگین کشور بالاتر است. اکنون ۱۲۷۸ بیمار مبتلا به کوویدـ۱۹ در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان اصفهان بستری هستند که تعداد ۲۱۶ نفر از این بیماران به دلیل شرایط بالینی نامناسب در بخش مراقبت‌های ویژه حضور دارند.

وی گفت: متوسط سن بستری بیماران مبتلا به کرونا از ابتدای شیوع بیماری در استان اصفهان ۵۷ سال گزارش شده است. در استان اصفهان ظرفیت بیمارستان‌های مرجع کرونا به سرعت در حال تکمیل است و برای پوشش خدمات بیماران تعداد بیشتری از تخت‌های بیمارستانی اعم از دولتی، خصوصی و خیریه اختصاص داده خواهد شد. همچنین اعمال جراحی غیراورژانسی از روز شنبه پنجم مهر تا اطلاع ثانوی در استان اصفهان ممنوع اعلام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت توضیح داد: بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این استان در مراکز پلیس+۱۰ و کمترین میزان رعایت پروتکل‌ها در پاساژهای استان اصفهان گزارش شده است.
 

کد خبر 551742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار