شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان تاکنون به ۳۱ میلیون و ۷۸۸ هزار و ۲۹۵ نفر رسیده و مرگ ۹۷۵ هزار و ۵۵۵ نفر نیز بر اثر این بیماری تأیید شده است. بررسی جمعیت کشورهای جهان نشان می‌دهد که تعداد مبتلایان به کووید۱۹ درحال‌حاضر به جمعیت کشورهایی همچون ونزوئلا، پرو و مالزی رسیده است.

کرونا در جهان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان تاکنون به ۳۱ میلیون و ۷۸۸ هزار و ۲۹۵ نفر رسیده و مرگ ۹۷۵ هزار و ۵۵۵ نفر نیز در اثر این بیماری تأیید شده است. همچنین ۲۳ میلیون و ۴۰۴ هزار و ۱۹۰ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

بررسی کشورهای جهان نشان می‌دهد که تعداد مبتلایان به کووید۱۹ درحال‌حاضر به جمعیت کشورهایی همچون ونزوئلا، پرو و مالزی رسیده و این روند افزایشی همچنان ادامه  خواهد داشت.

درحال‌حاضر کشور آمریکا با بیش از ۷ میلیون مبتلا و همچنین بیش از ۲۰۵ هزار قربانی تاکنون، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد. هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان، هم‌اکنون پس از آمریکا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را در جهان دارند.

همچنین ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب چهار کشور اول دنیا از نظر بیشترین تعداد قربانیان کووید-۱۹ هستند.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه ۲ مهر / ۲۳ سپتامبر) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا ۷ میلیون و ۹۸ هزار و ۲۹۱ مبتلا، ۲۰۵ هزار و ۴۷۸ قربانی

۲. هند ۵ میلیون و ۶۴۶ هزار و ۱۰ مبتلا، ۹۰ هزار و ۲۱ قربانی

۳. برزیل ۴ میلیون و ۵۹۵ هزار و ۳۳۵ مبتلا، ۱۳۸ هزار و ۱۵۹ قربانی

۴. روسیه یک میلیون و ۱۱۵ هزار و ۸۱۰ مبتلا، ۱۹ هزار و ۶۴۹ قربانی

۵. کلمبیا ۷۷۷ هزار و ۵۳۷ مبتلا، ۲۴ هزار و ۵۷۰ قربانی

۶. پرو ۷۷۶ هزار و ۵۴۶ مبتلا، ۳۱ هزار و ۵۸۶ قربانی

۷. مکزیک ۷۰۵ هزار و ۲۶۳ مبتلا، ۷۴ هزار و ۳۴۸ قربانی

۸. اسپانیا ۶۸۲ هزار و ۲۶۷ مبتلا، ۳۰ هزار و ۹۰۴ قربانی

۹. آفریقای جنوبی ۶۶۳ هزار و ۲۸۲ مبتلا، ۱۶ هزار و ۱۱۸ قربانی

۱۰.آرژانتین ۶۵۲ هزار و ۱۷۴ مبتلا، ۱۳ هزار و ۹۵۲ قربانی

پس از آن کشورهای فرانسه با ۴۶۸ هزار و ۶۹ مبتلا، شیلی با ۴۴۸ هزار و ۵۲۳ مبتلا، ایران با ۴۲۹ هزار و ۱۹۳ مبتلا، انگلیس با ۴۰۳ هزار و ۵۵۱ مبتلا، بنگلادش با ۳۵۲ هزار و ۱۷۸ مبتلا، عربستان سعودی با ۳۳۰ هزار و ۷۹۸ مبتلا، عراق با ۳۲۷ هزار و ۵۸۰ مبتلا، پاکستان با ۳۰۷ هزار و ۴۱۸ مبتلا، ترکیه با ۳۰۶ هزار و ۳۰۲ مبتلا، ایتالیا با ۳۰۰ هزار و ۸۹۷ مبتلا، فیلیپین با ۲۹۱ هزار و ۷۸۹ مبتلا، آلمان با ۲۷۷ هزار و ۱۷۶ مبتلا، اندونزی با ۲۵۲ هزار و ۹۲۳ مبتلا، سرزمین‌های اشغالی با ۱۹۳ هزار و ۳۷۴ مبتلا، اوکراین با ۱۸۴ هزار و ۷۳۴ مبتلا، کانادا با ۱۴۶ هزار و ۶۶۳ مبتلا، بولیوی با ۱۳۱ هزار و ۴۵۳ مبتلا، اکوادور با ۱۲۷ هزار و ۶۴۳ مبتلا، قطر با ۱۲۳ هزار و ۹۱۷ مبتلا، رومانی ۱۱۴ هزار و ۶۴۸ مبتلا، جمهوری دومینکن با ۱۰۹ هزار و ۲۶۹ مبتلا، قزاقستان با ۱۰۷ هزار و ۴۵۰ مبتلا، پاناما با ۱۰۷ هزار و ۲۸۴ مبتلا، مراکش با ۱۰۵ هزار و ۳۴۶ مبتلا، بلژیک با ۱۰۵ هزار و ۲۲۶ مبتلا، مصر با ۱۰۲ هزار و ۲۵۴ مبتلا و کویت با ۱۰۰ هزار و ۶۸۳ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

کد خبر 551628

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار