مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۲
۰ نفر

شرکت هندی «دکتر ردی» می‌گوید می‌تواند کارآزمایی مرحله نهایی واکسن روسی کرونا را در چند هفته آینده شروع کند.

Sputnik V

به گزارش همشهری آنلاین به گزارش رویترز کارآزمایی‌های بالینی واکسن روسی بالقوه کرونا به نام «اسپوتنیک- V» در هند با جلب ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ شرکت‌کننده و در چندین بیمارستان دولتی و خصوص در سراسر این کشور انجام خواهد شد.

دیپاک ساپرا، مدیر عامل خدمات دارویی در شرکت دکتر ردی می‌گوید: «ما در چند هفته آینده پس از گرفتن تاییدهای لازم از سازمان‌های ناظر در هند، گام اول در این باره را خواهیم برداشت.»

این کارآزمایی بخشی از توافق میان «بنیاد سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه» (RDIF) - حامی مالی واکسن اسپوتنیک V- و شرکت دکتر ردی است که بر اساس آن شرکت هندی کارآزمایی مرحله سوم این واکسن را در این کشور انجام خواهد و در صورت موفقیت‌آمیز بودن آن و تایید شدن واکسن آن را در هند توزیع خواهد کرد. قرار است RDIF صد میلیون دوز واکسن را در اختیار شرکت هندی قرار دهد.

RDIF همچنین با تولیدکنندگان هندی برای تولید ۳۰۰ میلیون دوز از این واکسن در هند به توافق رسیده است. روسیه نخستین کشوری بود که به یک واکسن برای کروناویروس جدید مجوز داد.

هند با جمعیت بیش از ۱.۳ میلیاردی‌اش، از لحاظ شمار موارد عفونت کووید-۱۹ پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد. هند چند هفته است که بالاترین میزان افزایش روزانه در شمار عفونت‌ها را گزارش می‌کند و روز سه‌شنبه اول مهر شمار کل موارد به ۵.۶ میلیون مورد رسید.

کد خبر 551489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار