سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به فوت ۱۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان گفت: البرز در وضعیت هشدار جدی قرار دارد اما در خصوص بحث کرونا، تابع تصمیمات اصلی ستاد ملی کرونا هستیم که بر مبنای آن باید محدودیت‌ها اعمال شود.

كرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایلنا، محمد فتحی در اولین نشست خود با اصحاب رسانه بعد از انتصاب سرپرستی دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به آخرین وضعیت کووید ۱۹ در استان، گفت: در پیک سوم شیوع کرونا، البرز در وضعیت هشدار جدی قرار دارد که در این شرایط مشارکت مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی حائز اهمیت است. در خصوص بحث کرونا و اجرای دستورالعمل‌های استانی، تابع تصمیمات اصلی ستاد ملی کرونا هستیم که بر مبنای آن باید محدودیت‌ها اعمال شود.

وی افزود: بیش از ۸۰ درصد این مراسم و برنامه‌ها با رعایت دستورالعمل‌ها بود اما موضوعی که مهم است، پنهان بودن بیماری در روزهای نخست بیماری و انتقال این ویروس در ناقلین خواهد بود چراکه بیماری در همان ابتدا علائم مشخص ندارد. در شرایط فعلی تمام مراکز درمانی با ۱۰۰درصد امکانات در آمادگی کامل قرار دارند و دراین‌ارتباط به‌جز جراحی فوری و اورژانس، عمل جراحی انتخابی بیماران، بعد از پیک سوم، انجام می‌شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۰۵ بیمار با علائم کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری و ۴۸ نفر از بیمارستان ترخیص شده‌اند. مجموع کل موارد بستری شامل بیماران قطعی، محتمل و مشکوک به کرونا از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز در استان البرز ۱۷ هزار و ۲۹۳ نفر گزارش‌شده است. در حال حاضر تعداد ۵۹۰ نفر شامل موارد قطعی، محتمل و مشکوک در مراکز درمانی بستری هستند، از این تعداد، ابتلای ۲۸۵ نفر به بیماری کووید ۱۹ تا این تاریخ قطعی شده است. در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ بیمار مبتلا به ویروس کرونا جان خود را ازدست‌داده‌اند و مجموع جان‌باختگان این بیماری در استان به هزار و ۱۰۰ نفر رسیده است. از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۵ هزار و ۵۹۱ نفر از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند.

فتحی طی هفته گذشته، جلسه و دیداری با رئیس بنیاد شهید و امور جانبازان استان برگزار شد و در این جلسه ۷ پرونده از مدافعان سلامت و کادر درمانی ارائه شد. مقرر شد طبق آیین‌نامه ابلاغی پرونده این تعداد به وزارت بهداشت و درمان و بنیاد شهید معرفی شود ولی در حال حاضر حکم شهادت ۴ مدافع سلامت البرز تائید شده است و نتیجه سایر پرونده‌ها بعداً اعلام خواهد شد.

کد خبر 551471

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار